Dwie odmienne połowy na Vicente Calderon! Barcelona pokonała Atletico

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Atletico Madryt 2:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla. Pierwsza połowa należała do gości, którzy po golu Luisa Suareza oraz cudownym trafieniu Lionela Messiego prowadzili 2:0. Drugą połowę zdominowali gospodarze, ale nie dali rady doprowadzić do wyrównania. Rewanż odbędzie się 7 lutego.

Bardzo spokojny początek zwiastował wyrównany mecz. Nic bardziej mylnego. Pierwszy odpalił Suarez. Piłkarz Barcelony kapitalnie wszedł w drybling z kilkoma obrońcami Atletico, w dziecinny sposób minął stoperów gospodarzy i genialnie wykończył swoją własną akcję. Barca przeważała ewidentnie, a genialnie grali również obrońcy FCB, którzy przerywali każde zapędy ”Rojiblancos”.

W 33. minucie przebudził się geniusz Messiego, który dotychczas nie był zbytnio aktywny. Argentyńczyk genialnym, atomowym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza Atletico. Od tego czasu 29-latek brał udział w każdej akcji Barcy, a obrońcy gospodarzy nie byli w stanie go powstrzymać.

Zakładać można było, że w drugiej połowie Barca będzie podwyższała prowadzenie. To jednak gospodarze przejęli inicjatywę i zaatakowali bramkę Barcelony. Podopieczni Diego Simeone zdominowali mistrzów Hiszpanii. Honorowe trafienie zaliczył Antoine Griezmann. Gol nie powinien być jednak uznany, gdyż jak pokazały powtórki w tej akcji Koke faulował Suareza, co miało wpływ na całą akcję.

Gospodarze walczyli z całych sił o remis, ale Barca miała tego dnia wiele szczęścia. Mimo wielu błędów ekipy Luisa Enrique, Atletico  nie zdołało wyrównać. 2:1 to dobra zaliczka dla ”Dumy Katalonii” przed rewanżem na Camp Nou.

Atletico Madryt - FC Barcelona 1:2 (0:2)

Bramki: Griezmann 59' - Suarez 7', Messi 33'

Atletico: Moya - Vrsaljko (Torres 46'), Savić, Godin, Filipe Luis - Juanfran, Gabi, Niguez (Gaitan 59'), Koke - Carrasco (Gameiro 70'), Griezmann.

Barcelona: Cillessen - Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić (D. Suarez 58'), Mascherano, Gomes (rafinha 72') - Messi, Suarez, Neymar.

Żółte kartki: Niguez, Savić, Griezmann, Gabi, Juanfran - Neymar, Messi, Mascherano.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Barcelona pokonuje Atletico Madryt 2:1. Rewanż 7 lutego. Życzymy dobrej nocy i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji.

Sypią się też kartki! Już siedem kartoników pokazał arbiter

Oblężenie Częstochowy na Vicente Calderon! Atletico się nie poddaje.

Griezmann!!! Świetne uderzenie Francuza, centymetry obok słupka.

Atak pozycyjny Atletico. Ostatnie minuty dla gospodarzy. Czy Barca przetrwa?

Torres! Piłkarze Barcelony chyba nie chcą wygrać tego meczu. Popełniają błąd za błędem, ale Duma Katalonii ma dużo szczęścia.

Kolejny błąd sędziego. Torres nie faulował Pique, ale arbiter był innego zdania.

Gameiro spróbowął norzycami, ale obok bramki. Wcześniej fatalny kiks Cillessena.

... tym razem podszedł Neymar, ale chybił.

Kolejna okazja Messiego z rzutu wolnego...

Kolejna świetna akcja Messiego, ale Neymar fatalnie przestrzelił.

Messi genialnie z wolnego! Moya do spółki z poprzeczką ratuje Atletico.

Brutalny faul Torresa. Żółta kartka to najniższy wymiar kary dla Hiszpana.

Zapowiada się nerwowa końcówka

Wreszcie lepsza akcja Barcelony, ale bez zagrożenia dla bramki Atletico.

Atletico złapało wiatr w żagle. Barcelona nie może się otrząsnąć.

Griezmann miał 200 procentową sytuację, ale górą holenderski bramkarz Barcy.

Duże kontrowersje, gdyż Koke faulował po drodze Suareza. Bramka jednak uznana.

Griezmann! Francuz głową pokonuje Cillessena

Z kolei za Saula Nigueza wszedł Nicolas Gaitan.

Denis Suarez zmienia Ivana Rakiticia

Mascherano! Argentyńczyk minął kilku zawodników niczym pachołki, ale jego strzał za słaby. Przypomnijmy, że przez 7 lat gry dla Barcelony 32-latek nie zdobył jeszcze bramki.

Barca starała się uspokoić grę, ale Atletico wyraźnie pobudzone. Simeone musiał natchnąć drużynę w przerwie.

Torres wyraźnie postwaił na nogo ofensywę Atletico. Coraz ciekawiej na Vicente Calderon.

GABI! Jak on tego nie strzelił!? Trzeba jednak oddać też Torresowi, który genialnie zagrał piętką.

Gospodarze przycisneli Barcelonę, ale bez żadnych rezultatów.

Na boisku pojawił się Fernando Torres! Może to ożywi ekipę Simeone.

Rozpoczęła się druga połowa!

Gospodarze wyglądają na dość bezradnych. Barcelona skrzętnie wykorzystuje słabą postawę defensywy Atletico. Do przerwy 0:2, a mogło być więcej. Do zapamiętania genialny gol Messiego, kandydat do bramki miesiąca.

Pierwszy groźny strzał Atletico. Koke minimalnie ponad bramką Cillessena.

Atletico nie wychodzi z własnej połowy.

Przebudził się Messi, dobrze gra też Neymar! Teraz Argentyńczyk faulowany przez Savicia, który otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny z dobrej pozycji dla FCB.

Ciekawie wykonany rzut wony przez Barcę, ale na posterunku Moya.

... ale nic z niego nie wynika! W dalszym ciągu gospodarze przegrywają 0:2.

Teraz rzut wolny dla Atletico...

MESSI!!! Ależ uderzenie Argentyńczyka! Cudowne, atomowe!

Atletico próbuje dzisiaj głównie skrzydałmi zagrozić Barcelonie. Na razie świetnie gra duet Pique-Umtiti wspomagany przez Mascherano.

Neymar zabrał piłkę sprzed nosa Messiego.

Neymar! Znowu Brazylijczyk, ale tym razme miał pustą bramkę.

Neymar! Groźny strzał Brazylijczyka, ale broni Moya

Wszystko wraca do normy. Barca przy piłce, Atletico w defensywnie

Teraz udało się Dumie Katalonii dłużej powymieniać futbolówkę, ale Atletico dobrze, faulem przerwało akcję gości.

Gra Barcy wyraźnie się nie klei. Mało widoczny jest Leo Messi. Na boisku bardzo dużo walki.

Ciekawa sytuacja na Vicente Calderon. Atletico w ataku pozycyjnym, a Barcelona czeka na kontarkat. Kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia.

Atletico wyraźnie podrażnione szuka swoich szans na wyrównanie! Barca zepchnięta do defensywy

Suarez niczym rasowy drybler wszedł w obronę gospodarzy. Urugwajczyk pokazał niesamowitą szybkość.

GOOOOOOL! Suarez genialnie minał kilku obrońców i pokonał Moyę!

Spokojny początek. Barcelona nieco gra nieco nerwowo

Pierwszy rzut rożny dla Atletico, ale dobrze wybronilła się "Duma Katalonii".

Zaczynamy!!!

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka. Przypomnijmy tylko, że ostatnie 9 spotkań obu ekip to 7 zwycięstw Barcelony, jeden remis i jedna wygrana Atletico. Ekipa z Madrytu wygrała jednak to najważniejsze spotkanie poprzednim sezonie w Lidze Mistrzów.

Oto składy obu ekip:

Dobry wieczór! Zapraszamy na starcie potęg w Hiszpanii! Atletico Madryt podejmie w półfinale Pucharu Króla Barcelonę!