Puchar Francji: Glik nie odpoczywa i strzela. Monaco awansowało po niesamowitym boju

W środowe popołudnie odbyło się siedem spotkań 1/16 Pucharu Francji. W dwóch starciach mogliśmy obejrzeć Polaków. W AS Monaco znów zagrał i strzelił gola Kamil Glik, a jego drużyna po niesamowitym boju pokonała trzecioligowe Chambly 5:4, natomiast w meczu Auxerre - St.Etienne wystąpił Ludovic Obraniak.

AS Monaco w 1/16 w teorii miała czekać łatwa przeprawa. W praktyce okazało się jednak, że trzecioligowe Chambly sprawiło podopiecznym Leonardo Jardima ogromne kłopoty. Monaco, zgodnie z planem, prowadziło 3:0 po golach Guido Carrillo, Thomasa Lemara i Kyliana Mbappe. Gospodarze nie złożyli broni i nieoczekiwanie odrobili straty, bramkę na 3:3 zdobywając w doliczonym czasie gry. Co więcej, Monaco od 88. minuty, po czerwonej kartce Andrei Raggiego, musiało grać w osłabieniu. W dogrywce obudzili się jednak goście i po golach Kevina N'Dorama oraz Kamila Glika wyszli na prowadzenie 5:3. Chambly ponownie ruszyło do odrabiania strat, ale tym razem zdobyło tylko jedną bramkę i to Monaco awansowało do 1/8.

W wyjściowym składzie ekipy z księstwa po raz kolejny znalazł się Kamil Glik. Obecność na boisku byłego obrońcy Torino mogła nieco zaskoczyć, gdyż w ostatnim czasie natężenie meczów jest bardzo duże, a Polak, licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał już 31 spotkań. W koncepcji portugalskiego szkoleniowca Glik jest jednak niezastąpiony i nawet w Pucharze Francji nie dostał okazji do odpoczynku. 28-letni stoper rozegrał 120 minut, a w dogrywce zdobył bramkę, przyczyniając się do awansu Monaco. Dla reprezentanta Polski był to już piąte trafienie w sezonie.

W innym z meczów w składzie Auxerre na mecz z występującym w Ligue 1 znalazł się Ludovic Obraniak. Polak rozegrał 66 minut, a jego zespół niespodziewanie po dogrywce pokonał St.Etienne 3:0. Warto także odnotować, że awans do 1/8 wywalczyło również Frejus, które na co dzień występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym.

O 21:00 odbędzie się ostatni ze środowych meczów 1/16 Pucharu Francji, w którym Rennes zmierzy się z PSG. W starciu zabraknie Polaków, gdyż Kamil Grosicki w ostatnim dniu okienka transferowego zmienił barwy klubowe, a Grzegorz Krychowiak znalazł się poza kadrą meczową.