Reprezentanci Polski na The World Games z prestiżowymi nagrodami

Inne
Reprezentanci Polski na The World Games z prestiżowymi nagrodami
fot. The World Games
Magdalena Nowakowska

Karateczka Budokanu Wrocław Magdalena Nowakowska, uprawiający bowling Piotr Ryglowski oraz unihokeista Krystian Malasiewicz zostali uhonorowani nagrodami w plebiscycie Gazety Wrocławskiej.

Uroczysta gala Gazety Wrocławskiej po raz drugi z rzędu odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, gdzie główną nagrodę odebrała Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijski z Rio de Janeiro w kolarstwie górskim. Pochodząca z Piechowic zawodniczka wyprzedziła swojego rówieśnika, niespełna 34-letniego Piotra Małachowskiego, który z zeszłorocznych IO również przywiózł srebro – i również drugie takie w swojej karierze.
 
Co ciekawe, dyskobol Śląska Wrocław był jedynym mężczyzną, który na wspomnianych igrzyskach wywalczył dla Polski wicemistrzostwo olimpijskie. Dwa brązowe krążki dorzucili kolarz Rafał Majka i młociarz Wojciech Nowicki. To pierwsza taka sytuacja od 1956 roku, kiedy to w Melbourne złoto dla naszego kraju również zdobywały tylko kobiety, a dokładniej rzecz biorąc – jedna. Elżbieta Krzesińska w skoku w dal. Wtedy to biało-czerwoni mężczyźni wywalczyli cztery srebra: szablista Jerzy Pawłowski, oszczepnik Janusz Sidło, strzelec Adam Smelczyński, a także drużyna naszych szablistów z Marianem Kuszewskim w składzie – zawodnikiem Kolejarza Wrocław, pierwszym medalistą olimpijskim z Dolnego Śląska.
 

Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, wręczył z kolei nagrody najpopularniejszym sportowcom reprezentującym dyscypliny z programu lipcowej imprezy. Pierwsze miejsce zajęła karateczka Budokanu Wrocław Magdalena Nowakowska (walcząca o powrót na szczyt po kontuzji kostki), drugie – Piotr Ryglowski (Miraż Wrocław, bowling), a trzecie unihokeista Krystian Malasiewicz.

 

To jednak nie wszystko. Najpopularniejszą drużyną okazali się Panthers Wrocław – mistrzowie Polski i triumfatorzy europejskiej Ligi Mistrzów.

psl, The World Games

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze