Dookoła Walencji: Martin wygrał etap, Van Avermaet liderem

Tony Martin wygrał w miejscowości Denia drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Walencji. Niemiec zaliczył znakomity debiut w barwach rosyjskiej grupy Katiusza. Koszulkę lidera zdobył mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet (BMC).

Martin zwyciężył po samotnej ucieczce na ostatnich kilometrach, wyprzedzając o 11 sekund Holendra Pima Ligtharta (Roompot) oraz Słoweńca Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo).

W Walencji rozpoczęli sezon kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice, a także mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski (Sky). Najlepszy z zawodników CCC Słoweniec Jan Tratnik zajął w czwartek 14. miejsce, tracąc do Martina 20 sekund, natomiast Kwiatkowski był 43. ze stratą 56 sekund.

W klasyfikacji generalnej Van Avermaet wyprzedza kolegów klubowych Włocha Manuela Senniego i swojego rodaka Bena Hermansa, z którymi dzień wcześniej triumfował w drużynowej jeździe na czas. Cała trójka ma ten sam łączny czas. Kwiatkowski plasuje się na 11. pozycji - strata 58 sekund. W pierwszej "15" nie ma kolarzy drużyny z Polkowic.

Zakończenie pięcioetapowego wyścigu, w którym uczestniczy 25 ekip, w niedzielę w Walencji.