Głuszak: Jeśli ZAKSA mogła, to my też!

Siatkówka

Jedno spotkanie decyduje o wszystkim. Dlatego pojawia się stres. Wyczuwalna jest adrenalina. Zdarzają się niespodzianki, tym samym puchar ma swoje prawa – powiedział trener Jakub Głuszak. Siatkarki Chemika Police w turnieju Final Four Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 4 i 5 lutego w Zielonej Górze.

W kontekście pucharu często używa się dość wyświechtanego powiedzenia, że rozgrywki te "rządzą się swoimi prawami". Co tak na prawdę oznacza to stwierdzenie?

 

– Każdy z tyłu głowy ma fakt, że gra się tylko jeden mecz. Nie kilka, jak np. w walce o mistrzostwo Polski. Jedno spotkanie decyduje o wszystkim. Dlatego pojawia się stres. Wyczuwalna jest adrenalina. Zdarzają się niespodzianki, tym samym puchar ma swoje prawa – powiedział trener siatkarek Chemika Police Jakub Głuszak.

 

W poprzednim sezonie Chemik zdobył Pucharu Polski. Było to pierwsze trofeum wywalczone przez policzanki pod kierunkiem Głuszaka.

 

– Ja zostałem pierwszym trenerem, ale sukces odniósł cały sztab. W tym roku nastawiamy się na ten turniej równie mocno. Wkraczamy pomału w najważniejszą fazę sezonu. Mamy finał Pucharu Polski, niebawem play–offy i walka o wyjście z grupy Ligi Mistrzyń – stwierdził szkoleniowiec Chemika.

 

Niezależnie od wyniku turnieju w Zielonej Górze, policzanki są w trakcie wyjazdowego maratonu. Niedawno wróciły z prawie tygodniowego wyjazdu Ostrowiec – Warszawa, a już czeka je weekend w Zielonej Górze. We wtorek, czyli dwa lub trzy dni (w zależności od wyniku) po zakończeniu pucharowej rywalizacji, mistrzynie Polski wylecą do Włoch, gdzie rozegrają mecz w Lidze Mistrzyń.

 

– W lutym zagramy jedenaście spotkań, z czego siedem na wyjeździe. Jeździmy po Europie i gramy dużo meczów. Jest to trudny okres, ale chyba każdy z nas miał świadomość, jak sytuacja będzie wyglądać. Trzeba wyjść i grać. ZAKSA była w identycznej sytuacji. Kilka dni po Pucharze Polski musiała lecieć do Rosji. Puchar wygrała, w Rosji również. Pokazali wszystkim, że można. Jeśli oni mogą, to my też – dodał  Głuszak.

 

 

***

 

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek zostanie rozegrany 4-5 lutego w Zielonej Górze. W półfinałach zmierzą się: Chemik Police z Developresem SkyRes Rzeszów oraz Impel Wrocław z Grot Budowlanymi Łódź. W ubiegłorocznym finale ekipa Chemika pokonała w Kaliszu 3:1 Atom Trefl Sopot.

Półfinały:

2017-02-04: Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów (godzina 14.45)
2017-02-04: Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź (godzina 18.00)

Finał:

2017-02-05: (godzina 14.45)

Transmisje Final Four Pucharu Polski siatkarek w Polsacie Sport.

RM, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze