Paweł Papke pełnił od 16 lutego 2015 do 6 czerwca 2016 roku funkcję Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a w obecnej kadencji, jako wiceprezes odpowiadał za sprawy sportowe i szkoleniowe. Zarząd podziękował mu za kierowanie federacją w trudnym okresie oraz zaangażowanie w kwestie sportowe i szkoleniowe. Papke zadeklarował, że nadal służyć będzie sprawom Polskiej Siatkówki.

 

Zarząd powołał Radosława Piesiewicza w skład Prezydium i na funkcję wiceprezesa Zarządu PZPS. Radosław Piesiewicz ma 36 lat. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat zajmuje się działalnością biznesową. Dotychczas w Zarządzie PZPS zajmował się relacjami ze sponsorami i kontaktami zewnętrznymi. Obecnie będzie również wspierał działania związane z organizacją najważniejszego wydarzenia sportowego roku w Polsce – CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – Eurovolley Poland 2017.

 

Zarząd podjął decyzję o strukturze cen biletów na ceremonię i mecz otwarcia CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Eurovolley Poland 2017, które odbędą się na PGE Narodowym 24 sierpnia 2017 roku.

 

Ceny biletów, w zależności od kategorii będą kształtować się następująco: 40, 70, 100, 130, 160, 190 złotych na koronie PGE Narodowego oraz 250, 300 i 400 złotych na trybunach położonych na płycie stadionu – okalających boisko. Jednocześnie ze względu na trwające procedury formalne i techniczne postanowiono, że rozpoczęcie sprzedaży na ceremonię i mecz otwarcia CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – Eurovolley Poland 2017 rozpocznie się po ich zakończeniu.

 

Wyznaczony został także skład Sadu Polubownego przy Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej SA. Arbitrami zostali: Paweł Chmiel, Sebastian Gołaszewski, Jakub Janik, Artur Lewandowski, Stanisław Majkowski, Tadeusz Sąsara, Aleksander Słysz, Piotr Stolarski, Andrzej Warych, Krzysztof Wyrwa

 

Zarząd powołał skład kadr narodowych kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej na sezon 2017. Kadrę stanowić będą: Monika Brzostek, Aleksandra Gromadowska, Jagoda Gruszczyńska, Katarzyna Kociołek, Kinga Kołosińska, Marta Łodej, Dorota Strąg oraz Michał Bryl, Grzegorz Fijałek, Piotr Kantor, Kacper Kujawiak, Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel, Maciej Rudol, Jakub Szałankiewicz.

 

Uchwalono również, że tegoroczne Turnieje Nadziei Olimpijskich od będą się w Szczyrku (14-16 października – dziewczęta) i Spale (8-10 października – chłopcy).