Puchar Davisa: Majchrzak i Basić rozpoczną mecz w Zenicy

Tenis
Puchar Davisa: Majchrzak i Basić rozpoczną mecz w Zenicy
fot. Cyfrasport

Pojedynek tenisistów Kamila Majchrzaka i Mirzy Basica rozpocznie w piątek o godz. 14 mecz Polski z Bośnią i Hercegowiną w 1. rundzie Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. W następnej kolejności na kort w Zenicy wejdą Hubert Hurkacz i Damir Dzumhur.

259. w rankingu ATP Majchrzak nigdy wcześniej nie miał okazji zmierzyć się z 212. w tym zestawieniu Basicem. W piątek pierwsza konfrontacja w karierze czeka też Hurkacza (379.) z Dzumhurem (82.).

 

Drugiego dnia rywalizacji do walki przystąpią debliści. Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego czeka o godz. 14 spotkanie z Basicem i Tomislavem Brkicem. Na niedzielę zaplanowano rewanżowe pojedynki singlowe. O godz. 13 zmierzą się pierwsze rakiety obu ekip - Majchrzak i Dzumhur. Dotychczas rywalizowali przeciwko sobie raz - w ćwierćfinale ubiegłorocznego challengera w Mohammedii w trzech setach wygrał Polak.

 

Biało-czerwoni spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I.

 

Będzie to pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Zwycięzca meczu w kwietniu zagra z Holandią. Baraże o prawo gry w elicie zaplanowano zaś na 15-17 września.

BC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze