Frozen za młody na IEM w Katowicach. eXtatus zdyskwalifikowane

E-sport
Frozen za młody na IEM w Katowicach. eXtatus zdyskwalifikowane

Słowacko-czeska drużyna eXtatus straciła możliwość udziału w zamkniętych kwalifikacjach do IEM 2017 w Katowicach. Ekipa została zdyskwalifikowana z zawodów z powodu wieku jednego z zawodników. David ‘frozen’ Čerňanský ma ogromny talent i zaledwie czternaście lat.

Gracze eXtatus przez otwarte kwalifikacje przebrnęli bez większych problemów, w kluczowym momencie rozgrywek pokonując rosyjskie Vega Squadron – skład, który w historyczny sposób wyeliminował NiP z walki o Majora – a także FlipSid3 Tactics – drużynę notowaną w rankingu najlepszych na świecie. W każdym z meczów to właśnie młody, gniewny frozen robił największe show na serwerze, siejąc postrach wśród rywali. I być może wraz z kolegami zrobiłby równie dużo szumu w zamkniętych kwalifikacjach, zdobywając nawet miejsce podczas finałów w Katowicach. Niespodziewanie jednak sekcję zdyskwalifikowano. Ich miejsce zajęli ostatecznie gracze FlipSid3 Tactics.


Decyzja administracji IEM wzbudziła sporo kontrowersji w środowisku. Zdziwienia nie krył m.in. legendarny strzelec NiP-u – Christopher ‘GeT_RiGhT’ Alesund. I choć sędziowie działali zgodnie ze swoimi kompetencjami, powołując się na punkt 2.9.1 regulaminu rozgrywek: - Wszyscy uczestnicy Intel Extreme Masters muszą mieć ponad 16 lat przed ich udziałem w offline’owej części zawodów – sam proces wyrzucenia eXtatus ze zmagań pozostawia wiele do życzenia. Skoro admini finalnie ukarali frozena za to, że jest zbyt młody, dlaczego w ogóle dopuścili go do rywalizacji? A jeśli już to zrobili, dlaczego tak późno zareagowali? Drużyna zdołała przecież przebrnąć przez całą fazę rozgrywek, otrzymując bana chwilę przed startem eliminacji zamkniętych.

 


Skład eXtatus:


Patrik 'DEV7L' Stuchlík (20 lat)
David ‘frozen’ Čerňanský (14 lat)
Martin 'MonttY' Melišek (17 lat)
Richard 'queztone' Strnátko (20 lat)
Jindřich 'ZEDKO' Chyba (18 lat)

 

Jedno jest pewne, formacja jest na tyle młoda – oprócz czternastoletniego frozena w składzie widnieje choćby siedemnastoletni Martin 'MonttY' Melišek – i utalentowana, że jeszcze o niej usłyszymy. Same zamknięte kwalifikacje do IEM 2017 w Katowicach wystartują natomiast już jutro. O trzy bilety do Spodka powalczą mousesports, Natus Vincere, fnatic, G2 Esports, Team EnVyUs, GODSENT, Heroic, BIG, Tricked eSport, Epsilon Esports oraz FlipSid3 Tactics. Niestety, w stawce tej nie zobaczymy ani Teamu Kinguin, ani Sferis PRIDE.

Szymon Groenke
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie