Polska 2017: Rząd wspiera i finansuje siatkówkę od dzieci po pierwszą reprezentację!

Siatkówka

Jak bardzo zmienił się wymiar polskiej siatkówki poprzez pieniądze, które na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat pozwoliły rozwinąć się tej dyscyplinie? Eksperci magazynu Polska 2017 oraz gość specjalny - poseł na Sejm Grzegorz Matusiak przedstawili zależność między polityką, a sportem, który wyrósł na jedną z najważniejszych dyscyplin w naszym kraju.

Czy polska polityka będzie wspierać siatkówkę od tych najniższych szczebli: pomocy dzieciom, od Szkolnych Ośrodków Siatkarskich aż po dalsze etapy kariery...

Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm: Gwarantuję, że taka pomoc będzie zapewniona przez ministerstwo sportu. Przygotowało już ono programy, które będą dedykowane młodzieży. Przede wszystkim chodzi o program SKS, który będzie wprowadzony do szkół: będzie to dwa razy sześćdziesiąt minut w każdym tygodniu, a dyscyplina taka jak siatkówka zostanie wprowadzona szerzej.

Krzysztof Ignaczak: Fajna inicjatywa, przede wszystkim dla dzieciaków: żeby ich nieco odciągnąć od codziennych zajęć XXI wieku: telewizora czy gier komputerowych...

...aż po ten absolutny szczyt: PlusLigę oraz pierwszą reprezentację narodową? Jak wygląda pozyskiwanie pieniędzy w tych sferach? Wielkie zaangażowanie spółek Skarbu Państwa pozwala klubom się rozwijać. Ostatnie piętnaście, dwadzieścia lat to potężne zmiany w polskiej siatkówce.

Łukasz Kadziewicz: Bawiłem się w tę dyscyplinę sportu dwadzieścia lat temu i wiem gdzie ona wówczas była. Dzisiaj jesteśmy takim okrętem flagowym pokazującym co daje rozwój, co daje finansowanie przez spółki Skarbu Państwa. Duży sport to wielkie pieniądze. Fajnie, że rząd, że polityka szeroko rozumiena widzi w siatkówce wartość dodaną. Jesteśmy ciepłą dyscypliną, rodzinną, dobrze odbieraną, mało agresywną.

Ostatnio do Kędzierzyna-Koźla na Ligę Mistrzów przyjechało Dynamo Moskwa. Podczas rozmowy z jej zawodnikami usłyszałem: "Stary, u was to się nie kończy! To jest perpetuum mobile! Przyjeżdżamy i chcemy tu być - jako Rosjanie, jako klub, czy reprezentacja. Przyjeżdżamy i celebrujemy ten czas. Siatkówka w waszym kraju to coś wyjątkowego.

 

Cała dyskusja w ząłączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze