Ronaldinho powrócił do Barcelony!

Piłka nożna
Ronaldinho powrócił do Barcelony!
fot.

Brazylijczyk Ronaldinho przez dziesięć lat będzie ambasadorem piłkarskiego mistrza Hiszpanii Barcelony. Stosowna umowa zostanie podpisana w piątek na stadionie Camp Nou.

Ronaldinho, były zawodnik Barcelony, który występował w hiszpańskim klubie od 2003 do 2008 roku, będzie m.in. uczestniczyć w wydarzeniach związanych z działalnością charytatywną fundacji powołanej przez klub, która blisko współpracuje z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

 

W ramach reprezentowania klubu jego przedstawiciele odwiedzają kliniki pediatryczne, spotykają się z młodzieżą, uczestniczą w klubowych akademiach piłkarskich. W ten sposób zbierają fundusze, które są przeznaczane na wspieranie projektów UNICEF.

 

36-letni Brazylijczyk w okresie występów w Barcelonie triumfował w 2006 roku w Lidze Mistrzów, dwa razy (2005, 2006) zdobył tytuł mistrza kraju.

 

Choć oficjalnie Ronaldinho nie zakończył jeszcze kariery sportowej, to od końca września 2015 roku nie gra w żadnym zespole. Wtedy to po dwóch miesiącach występów, gdy rozegrał w zespole tylko dziewięć meczów, odszedł z Fluminense Rio de Janeiro.

 

W przeszłości Brazylijczyk, mistrz świata z 2002 roku, grał także m.in. w Paris Saint-Germain, AC Milan i w meksykańskim Queretaro.

mt, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie