Bundesliga: Gol Lewandowskiego z Schalke 04 Gelsenkirchen. 500. mecz Lahma

Robert Lewandowski strzelił gola w szlagierowym meczu 19. kolejki Bundesligi, w którym zmerzyły się Bayern Monachium i Schalke 04 Gelsenkirchen. Mimo tego, może czuć niedosyt, ponieważ jego drużyna zremisowała 1:1. "Lewy" ma już 15 trafień w Bundeslidze.

Bayern Monachium i Schalke 04 Gelsenkirchen dzieliło przed tym meczem dziesięć miejsc, więc faworyt mógł być tylko jeden. Początek spotkania to potwierdził. W 9. minucie wynik otworzył Lewandowski. Gospodarze przeprowadzili koronkową akcję i Polak pokonał bramkarza piękną "podcinką". Cztery minuty później było jednak 1:1. Manuela Neuera mocnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Naldo. Bramkarz Bawarczyków w tej sytuacji mógł się zachować zdecydowanie lepiej...

W pierwszej połowie obie drużyny miały kolejne okazje, by podwyższyć wynik. W 39. minucie w poprzeczkę trafił piłkarz gości Daniel Caligiuri, natomiast sto osiemdziesiąt sekund później to samo zrobił "Lewy"!

W drugich 45 minutach gospodarze osiągnęli przewagę. To jednak podopieczni Markusa Weinzierla trafili do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i słusznie nie uznał gola. Miało to miejsce w 54. minucie. Później już żaden z piłkarzy nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Remis z pewnością pozostawi niedosyt w szeregach monachijczyków.

Ten mecz szczególnie zapamięta Philipp Lahm. Pojawiając się na boisku w 77. minucie, rozegrał 500. mecz w barwach Bayernu Monachium. Do rekordzisty mu jeszcze daleko. Numerem jeden pod względem liczby występów jest Oliver Kahn, który rozegrał 632 spotkania.

Lewandowski spędził na murawie 90 minut. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, cały mecz rozegrał także Paweł Olkowski (1.FC Koeln). Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) i Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) przesiedzieli spotkania swoich drużyn wśród rezerwowych.