Kosmiczny poziom ZAKSY! Mistrz Polski w europejskim topie

Siatkówka

Niezwykła forma jaką osiągnęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachwyciła ekspertów magazynu Polska 2017. Byli reprezentanci dyskutujący w studiu byli pod wrażeniem postawy mistrzów Polski zwłaszcza w rozgrywkach europejskich. - Ich forma to więcej niż się spodziewaliśmy - stwierdził Łukasz Kadziewicz.

Dwa przekonujące zwycięstwa w Lidze Mistrzów z Dynamem Moskwa, triumf w Pucharze Polski oraz kapitalna postawa w lidze spowodowały, że kędzierzynian śmiało można zaliczać do czołówki europejskich zespołów.

 

- Ich forma to więcej niż się spodziewaliśmy, niż ja sam oczekiwałem. Drużyna prezentuje coś czego nie można ani zważyć, ani zmierzyć. Poziom sportowy jest wysoki, ale przede wszystkim stworzono coś, co przyjemnie się ogląda. Widać chemię, grupę młodych ludzi, którzy idą do przodu. Tam nikt nie wątpi nawet gdy przegrywają – powiedział Kadziewicz.

 

- Przede wszystkim powtarzalność! W meczu z Dynamem byli pod kreską w kilku momentach, ale dzięki walce i nieustępliwości potrafili przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Myślę, że ważna tu była systematyczna praca oraz pomysł na tę drużynę. Pomysł skrzętnie realizowany od dwóch lat, a to spłaca się zarówno prezesowi Sebastianowi Świderskiemu oraz trenerowi Ferdinando De Giorgiemu – dodał Krzysztof Ignaczak.

 

- Znalazła się grupa ludzi, która ma cel. Nie boją się grać, są szczęśliwi z tego. Po nich widać, jak oni się cieszą, jak są zadowoleni. Bardzo ważne jest to, że działa cały mechanizm. Mam nadzieję, ze będzie tak do samego końca, bo wiadomo że stali się faworytami i inne silne zespoły będą inaczej podchodziły do meczów z ZAKSĄ – zauważył Ryszard Bosek.

 

Ponadto prowadzący studio Jerzy Mielewski zauważył, że kędzierzynianie zrobili furorę na arenie międzynarodowej.  – To ekspozycja Polski w Europie, kiedy nasz zespół jest na czołówkach gazet – zakończył.

 

Cała dyskusja na temat ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze