Kuciak nowym bramkarzem Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Kuciak nowym bramkarzem Lechii Gdańsk
fot.lechia.pl

Dušan Kuciak dołączył do Lechii Gdańsk. 31-letni słowacki został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z Hull City i 3 lutego podpisał kontrakt z gdańskim klubem, który obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Kuciak wraca do polskiej Ekstraklasy po rocznym pobycie w klubie z angielskiej Premier League - Hull City. Wcześniej słowacki golkiper przez 4,5 roku grał w Polsce w Legii Warszawa, z którą sięgnął po trzy tytuły mistrza Polski oraz trzy Puchary Polski.

Trofea wywalczone w naszym kraju to nie jedyne osiągnięcia Kuciaka. Nowy bramkarz Lechii ma w dorobku również mistrzostwo i superpuchar Słowacji wywalczone z zespołem MSK Żilina, w którym występował w latach 2002-2008. Oprócz wspominanych trzech klubów Kuciak w swojej karierze grał również w Rumunii, kiedy przez trzy sezony reprezentował FC Vaslui (2008-2011).

– Zawsze interesowały mnie trofea, a Lechia jest w gronie drużyn walczących o mistrzostwo. To był jeden z głównych powodów tego, dlaczego zdecydowałem się na powrót do Polski – powiedział Kuciak. – Jest tu dobra drużyna, sporo zdążył mi już o niej opowiedzieć Lukas Haraslin, z którym się znam. Liczę, że szybko się w nią wkomponuję i zacznę grać w podstawowym składzie. Taki jest mój cel - dodał słowacki bramkarz, który będzie grać w Lechii w koszulce z numerem 1.

– Po raz ostatni ten numer miałem na plecach podczas występów w Żilinie. Później preferowałem "12", ale wiem, że w Gdańsku ten numer jest zastrzeżony dla kibiców. Szanuję to i wracam do "1" – przyznał Kuciak.

 

W przerwie zimowej biało-zieloni wypożyczyli do końca sezonu, z opcją pierwokupu, z Queens Park Rangers Ariela Borysiuka oraz skrócili wypożyczenie z drużyny 2. Bundesligi Arminii Bielefeld Michała Maka. Z kolei także do końca sezonu do Śląska Wrocław wypożyczony został serbski pomocnik Aleksandar Kovacevic, a do Ruchu Chorzów ma przejść Bułgar Milen Gamakow.

A.J., lechia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze