PŚ w saneczkarstwie: Szóste miejsce polskiej dwójki w Oberhofie

Zimowe
PŚ w saneczkarstwie: Szóste miejsce polskiej dwójki w Oberhofie
fot.PAP/EPA

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli szóste miejsce w konkurencji dwójek w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w niemieckim Oberhofie. To ich najlepszych występ w sezonie. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Polacy wysoką pozycję zawdzięczają przede wszystkim równej dyspozycji w obu ślizgach, w których zostali sklasyfikowani na siódmej i dziewiątej pozycji. Inne pary nie ustrzegły się wpadek, np. bracia Andris i Juris Sics z Łotwy z trzeciej lokaty na półmetku spadli na 16.

 

Najlepsze czasy obu ślizgów uzyskali Wendl i Artl. Mistrzowie olimpijscy z Soczi wyprzedzili łącznie o 0,156 s swoich rodaków Toniego Eggerta i Saschę Beneckena, którzy prowadzą w klasyfikacji PŚ. Mają 167 punktów przewagi nad sobotnimi zwycięzcami, a do końca sezonu pozostały zawody w PyeongChang w Korei Płd. i niemieckim Altenbergu.

 

Chmielewski i Kowalewski awansowali na 12. miejsce.


Wyniki: dwójki mężczyzn 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy) 1.21,909 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (Niemcy) strata 0,156 s 3. Robin Geueke, David Gamm (Niemcy) 0,506 ... 6. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (Polska) 0,863 klasyfikacja PŚ (po 12 z 12 zawodów): 1. Eggert, Benecken 940 pkt 2. Wendl, Arlt 773 3. Matt Mortensen, Jayson Terdiman (USA) 543 ... 12. Chmielewski, Kowalewski 313
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie