Z A-klasy do Leicester City! 16-letni Polak zasilił mistrza Anglii

Piłka nożna
Z A-klasy do Leicester City! 16-letni Polak zasilił mistrza Anglii
fot. Twitter

Zaledwie 16-letni Jakub Stolarczyk dołączył do drużyny mistrza Anglii. Występujący jeszcze do niedawna w A-klasowym Piaście Chęciny bramkarz podpisał z Leicester City kontrakt do 2020 roku i został klubowym kolegą Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki.

Mimo młodego wieku Stolarczyk ma już za sobą kilka epizodów związanych z wyspami. W Leicester testowany był trzykrotnie. Po raz pierwszy w 2015 roku, kiedy to ćwiczył z drużyną U-18. Potem odbywał treningi również w Swansea City. Tam szkolił się pod okiem legendarnego Tony’ego Robertsa – długoletniego opiekuna bramkarzy Arsenalu. W ekipie ”Kanonierów” 16-latek też przebywał i wystąpił nawet w sparingu z młodzieżowym zespołem Bayernu Monachium.

 

Stolarczyk dwukrotnie powoływany był do reprezentacji Polski do lat 17. Skończenie 16 roku życia oznaczało, iż młody Polak mógł podpisać kontakt, a że najlepszą opinie wyrobił sobie w Leicester, to właśnie tam będzie występował. Na razie oczywiście w drużynach juniorskich. Regularnie ma też trenować z zespołem do lat 23, gdzie na co dzień występuje Kapustka. Niedawno Stolarczyk brał udział w treningu pierwszej drużyny ”Lisów”.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze