Ajax zwycięski mimo olbrzymiej nieskuteczności

Ajax Amsterdam, który jest rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy wygrał wyjazdowy mecz ligowy z Rodą Kerkrade 2:0. Mimo zwycięstwa była to trudna przeprawa dla wicemistrzów Holandii. Ponadto podopieczni Petera Bosza razili wręcz nieskutecznością.

W pierwszej połowie gospodarze rozsądnie się bronili, a Amsterdamczycy nie byli w stanie rozmontować defensywy Rody. Bliski gola w 22. minucie był Justin Kluivert, ale strzał młodego Holendra był minimalnie niecelny. Najlepszą sytuację w pierwszej części spotkania miał Amin Younes. Niemiecki skrzydłowy po doskonałym podaniu od Hakima Ziyecha znalazł się w polu karnym miejscowych, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Zawodnik urodzony w Düsseldorfie zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

W drugiej części Ajax prezentował się znacznie lepiej. Zespół prowadzony przez trenera Bosza przede wszystkim poprawił nieco skuteczność. Przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził kapitan - Davy Klaassen w 53. minucie. Gol pozwolił faworytowi nieco odetchnąć i złapać właściwy rytm. Jednak piłkarzom Ajaksu ewidentnie brakowało zimnej krwi. Świetnych okazji nie wykorzystali Kasper Dolberg oraz rezerwowy Abdelhak Nouri.

Wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry ustalił wspomniany wcześniej Younes, który tym razem zachował stalowe nerwy i zamienił sytuacje sam na sam na gola.

Legia zmierzy się z Ajaxem 16 lutego o 21:05 w Warszawie i tydzień później o 19:00 w Amsterdamie. Wcześniej 12 lutego ekipa z Amsterdamu zagra u siebie ze Spartą Rotterdam.