Drużyna Schalke 04 nie dała szans Polakom!

E-sport

Zawodnicy Team Kinguin nie mieli szans ze świetnie dysponowanymi graczami Schalke 04, w pierwszej kolejce rozgrywanego w niedzielę turnieju EU Challenger Series. Pierwszą mapę "Pingwiny" przegrały w nieco ponad dwadzieścia minut, w czasie których nie udało im się wyeliminować ani jednego przeciwnika!

Reprezentującej barwy niemieckiego klubu ekipie wystarczyły jedynie dwie mapy, aby rozprawić się z "Pingwinami". To co miało miejsce w trakcie pierwszej gry trudno nawet nazwać dominacją Schalke. To była po prostu egzekucja polskiej drużyny! Pierwszy mecz skończył się wynikiem 19:0, po nieco ponad 23 minutach i mogliśmy mieć nadzieje, że w drugiej rundzie będzie lepiej.

Nadzieje kibiców zostały spełnione i w drugiej odsłonie Team Kinguin podjęło walkę z faworyzowanymi przeciwnikami. Odważna gra poskutkowała tym, że to Wojciech "Tabasko" Kruza przelał pierwszą krew, jednak "Pingwiny" przypłaciły ją utratą dwóch zawodników. Formacja Schalke, w skład której wchodzi dwóch Polaków, dwóch Niemców oraz jeden Francuz, była jednak nie do powstrzymania i kontrolowała przebieg dalszej części rozgrywki. Ostatecznie zakończyła się ona po 32 minutach z wynikiem 22:10.

W następnej kolejce Team Kinguin zmierzy się z teoretycznie najsłabszą drużyną tej edycji Challenger Series - Misfits Academy. "Pingwinom" życzymy powodzenia, a Marcinowi "Selfie" Wolskiemu i Oskarowi "Vander" Bogdanowi z Schalke 04 gratulujemy wyśmienitej formy!

W niedzielę rozegrane zostaną również mecze PSG vs Fnatic oraz Misfits Academy vs Millenium.