Dwóch graczy Lunatic-Hai zawieszonych za flirtowanie z fankami

E-sport
Dwóch graczy Lunatic-Hai zawieszonych za flirtowanie z fankami
YouTube/ESL Overwatch

W Korei Południowej scena e-sportowa Overwatcha cieszy się bardzo szybko wzrastającą popularnością, co tyczy się także występujących tam drużyn oraz ich zawodników. Ten fakt w niezbyt przyjemny sposób postanowiła wykorzystać dwójka reprezentantów faworyzowanego przez wielu Lunatic-Hai - Geum "dean" Dong-geun oraz Lee "Leetaejun" Tae-jun, czego jednak dość mocno pożałowali.

Jakiś czas temu grupa fanek przedstawiła organizacji szereg dowodów, jakoby wspomniani gracze flirtowali, a także umawiali się z nimi online i offline, robiąc to jednocześnie z kilkoma naraz i nie mówiąc innym o istnieniu pozostałych. Początkowo zarzuty te brano pod uwagę bardziej jako próba dokopania graczom przez hejterów, a kiedy plotki na ten temat nieco się rozniosły, sami zainteresowani wszystkiemu zaprzeczali, a nawet potępiali takie zachowanie.
 
Z czasem jednak światło dzienne ujrzały same dowody, w tym m.in. zdjęcia, konwersacje z Twittera, Kakaotalka i innych mediów społecznościowych, a dean i Leetaejun przyznali się do swoich wybryków i wystosowali oficjalne przeprosiny. Na szczęście nie doszło do niczego poważniejszego, lecz zarówno wizerunek Koreańczyków, jak i organizacji mógł na tym bardzo mocno ucierpieć, więc zarząd postanowił zawiesić tę dwójkę aż do czasu zakończenia drugiego sezonu ligi OGN Overwatch APEX.
 
Decyzja ta nie była aż tak bolesna dla zespołu, ponieważ w jego składzie znajdowało się aż osiem osób, więc po stracie dwóch z nich nadal są w stanie bez większych problemów występować na scenie i osiągać dobre rezultaty. Tymczasem Leeteajun i dean kilka dni po nałożeniu kary ogłosili, że rozstają się z drużyną, a także ze swoją e-sportową karierą na scenie Overwatcha. "Wiem, że nie da się wybaczyć mi szkód, które wyrządziłem swoim fanom i kolegom z drużyny" - tłumaczył na swoim kanale Twitch Leetaejun. Pomimo skandalu, Lunatic-Hai wciąż otrzymuje spory doping ze strony publiczności w studio, a w swojej grupie zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 2-0.
Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze