Irańscy siatkarze mają nowego selekcjonera

Siatkówka
Irańscy siatkarze mają nowego selekcjonera
fot. Cyfrasport

Irańska Federacja Siatkarska dokonała wyboru selekcjonera męskiej reprezentacji. Następcą Raula Lozano został Igor Kolaković, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Serbii.

Persowie zwolnili Argentyńczyka Raula Lozano po igrzyskach olimpijskich w Rio, które reprezentacja Iranu zakończyła na ćwierćfinale. Wybór jego następcy zajął blisko pół roku, a w tym czasie wśród kandydatów wymieniano nazwiska wybitnych fachowców, m.in. Mauro Berruto, Bernardo Rezende, Radostina Stojczewa i Javiera Webera. Faworytem w tym wyścigu długo był Bułgar Stojczew, ale zrezygnował pod koniec grudnia, gdy rozmowy nie przyniosły rezultatów zadowalających obie strony.

 

 

Nowym selekcjonerem reprezentacji Iranu został ostatecznie Igor Kolaković. Pochodzący z Czarnogóry 51-letni szkoleniowiec  był w przeszłości selekcjonerem reprezentacji Serbii, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo Europy w 2011 roku oraz brązowe medale tej imprezy (2007, 2013) i brąz na mistrzostwach świata 2010. Z funkcji trenera Serbów zrezygnował po nieudanych mistrzostwach świata 2014 w Polsce. Kolaković ma prowadzić Persów do 2020 roku.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze