Nikolić strzelcem zwycięskiego gola podczas debiutu w Chicago Fire!

Piłka nożna
Nikolić strzelcem zwycięskiego gola podczas debiutu w Chicago Fire!
fot. chicago-fire.com

Nemanja Nikolić nie zwalnia tempa! W swoim pierwszym meczu w barwach Chicago Fire strzelił gola na wagę zwycięstwa. Była to zarazem pierwsza bramka zdobyta przez "Strażaków" w 2017 roku.

Węgier zadebiutował w meczu sparingowym z Florida Gulf Coast University, rozgrywanym podczas zgrupowania Chicago Fire w Fort Myers na Florydzie. W pierwszej połowie zawodnicy drużyny uniwersyteckiej robili wszystko, aby powstrzymać "Strażaków" przed otwarciem wyniku. Sztuka ta udałaby im się gdyby nie skuteczność Nikolicia, który w 41. minucie, z najbliższej odległości, wpakował piłkę do siatki.

 

 

Wiele wskazuje na to, że król strzelców LOTTO Ekstraklasy z sezonu 2015/2016 utrzymał formę, którą czarował na polskich boiskach i teraz o jego niebagatelnych umiejętnościach przekonają się kibice z Ameryki. Na obozie przygotowawczym w Fort Myers napastnik błysnął już wcześniej, gdy podcinką w stylu Antonina Panenki ośmieszył bramkarza, podczas treningu rzutów karnych.

 

Transfer Nikolicia z Łazienkowskiej do Chicago miał miejsce 20 grudnia ubiegłego roku. Uwzględniając wszystkie rozgrywki, w barwach "Wojskowych" rozegrał 86 meczów, w których strzelił 56 goli. Sezon 2015/2016 zakończył z tytułem najlepszego strzelca Ekstraklasy.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze