Pazdan: W pewnym wieku bardziej myśli się głową niż... wślizgami

Piłka nożna

Nagroda, którą otrzymałem jest sukcesem całej drużyny. Podczas Euro 2016 każdy zawodnik ciężko pracował w obronie i to przełożyło się na dobre wyniki - powiedział Michał Pazdan w wywiadzie dla Polsatsport.pl. Podczas sobotniej gali piłkarz był wielokrotnie nominowany oraz reprezentował drużynę narodową w jednej z kategorii.

Michał Pazdan ma za sobą fantastyczny rok. Jest filarem obronnym i ważnym punktem zarówno w reprezentacji Polski, jak i w Legii Warszawa. Odegrał ważną rolę w historycznym awansie do ćwierćfinału Mistrzostw Europy we Francji oraz pomógł Legii zająć trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów, co zapewniło warszawiakom start w Lidze Europy. Jego wysiłki zostały docenione przez dziennikarzy tygodnika "Piłka Nożna", którzy nominowali go w aż trzech kategoriach podczas sobotniej gali.

Marcin Lepa: Która z przyznanych Ci nagród cieszy najbardziej?

Michał Pazdan: Naprawdę ciężko powiedzieć. Piłka nożna to sport zespołowy i najważniejsze jest, żeby dobrze komponować się z zespołem. Myśle, że nagrody za osiągnięcia z drużyną są ważniejsze, ale wszystkie wyróznienia bardzo mnie cieszą.

Zdobywanie prestiżowych nagród nie jest raczej domeną środkowych obrońców.

Zgadza się. To, co najbardziej przykuwa uwagę kibiców i dziennierzy to pięknie strzelone gole oraz asysty. Mało kto zwraca uwagę na grę defensywną i jest w stanie to docenić. Nagroda, którą otrzymałem jest sukcesem całej drużyny. Podczas Euro 2016 każdy zawodnik ciężko pracował w obronie i to przełożyło się na dobre wyniki.

 

Cały wywiad z Michałem Pazdanem w załączonym materiale wideo

Marcin Lepa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze