PŚ florecistek: Polki przegrały z Rosją w ćwierćfinale

Inne
PŚ florecistek: Polki przegrały z Rosją w ćwierćfinale
fot. Cyfra Sport

Polskie florecistki przegrały 35:45 z Rosją w 1/4 finału drużynowego turnieju 13. zawodów Pucharu Świata Dwór Artusa. Po tej porażce biało-czerwonym pozostała walka o miejsca 5-8. W niedzielę w Gdańsku rywalizuje 19 zespołów.

W pierwszym spotkaniu Polki - walczące w składzie Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska oraz Julia i Marika Chrzanowskie - pokonały Kanadę 45:41, dzięki czemu zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce imprezy. Jako ciekawostkę można podać, że pierwsza walka pomiędzy Julią Chrzanowską i Eleanor Harvey zakończyła się wynikiem 0:0. Gospodynie zrewanżowały się tym samym reprezentantkom Klonowego Liścia za ubiegłoroczną porażkę w 1/8 finału 22:26.

 

W ćwierćfinale podopieczne trenera Pawła Kantorskiego uległy jednak Rosjankom, które w ubiegłorocznym finale przegrały z Włoszkami 44:45. W zespole rywalek walczy aktualna mistrzyni olimpijska Inna Derigłazowa, ale nie ma triumfatorki sobotniego turnieju indywidualnego Swietłany Tripapiny.

 

Poza „Sborną” w czołowej czwórce znalazły się jeszcze najwyżej rozstawione drużyny Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Italii.

W pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8 Polki zmierzą się z Koreą Południową, która w ćwierćfinale poniosła porażkę 22:45 z Francuzkami.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze