O niespodziewanym zwycięstwie Belgii nad Niemcami we Frankfurcie przesądził w niedzielę Steve Darcis, który pokonał Alexandra Zvereva 2:6, 6:4, 6:4, 7:6 (10-8). Tenisista gości w piątek wygrał również z Philippem Kohlschreiberem, zaś jego rodacy triumfowali także w deblu.

 

Z kolei losy meczu Hiszpanii z Chorwacją w miejscowości Osijek rozstrzygnęły się dopiero w piątym pojedynku. Przed rozpoczęciem rywalizacji w niedzielę gospodarze prowadzili 2:1, ale Roberto Bautista Agut i Pablo Carreno Busta, którzy przegrali swoje mecze dwa dni wcześniej, tym razem stanęli na wysokości zadania i pokonali, odpowiednio, Franko Skugora i Nikolę Mektica.

 

Wieczorem czasu polskiego rozpoczęło się w Ottawie decydujące spotkanie Kanadyjczyka Denisa Shapovalova z Brytyjczykiem Kyle'em Edmundem. Po pierwszych dwóch dniach rywalizacji goście prowadzili 2:1, ale w niedzielę Vasek Pospisil pokonał Daniela Evansa 7:6 (7-3), 6:4, 3:6, 7:6 (7-5), doprowadzając do wyrównania.

 

Nie zakończył się jeszcze również mecz broniącej trofeum Argentyny z Włochami w Buenos Aires. Gospodarze przegrywają 1:2, a pojedynek Carlosa Berlocqa z Paolo Lorenzim został przerwany z powodu opadów deszczu przy stanie 4:6, 6:4, 6:1, 1:4 dla Argentyńczyka.

 

Rekordzistami pod względem zwycięstw w Pucharze Davisa są Amerykanie. Po to trofeum sięgali 32 razy, ale po raz ostatni dekadę temu.

 

Wyniki:
   
   Australia - Czechy 4:1
   piątek
   Jordan Thompson - Jiri Vesely 6:3, 6:3, 6:4
   Nick Kyrgios - Jan Satral 6:2, 6:3, 6:2
   
   sobota
   Samuel Groth, John Peers - Satral, Vesely 6:3, 6:2, 6:2
   
   niedziela
   Groth - Vesely 6:3, 5:7, 3:6
   Thompson - Satral 7:6 (7-5), 6:2
   
   Japonia - Francja 1:4
   piątek
   Taro Daniel - Richard Gasquet 2:6, 3:6, 2:6
   Yoshihito Nishioka - Gilles Simon 3:6, 3:6, 4:6
   
   sobota
   Yuichi Sugita, Yasutaka Uchiyama - Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut 3:6, 4:6, 4:6
   
   niedziela
   Nishioka - Mahut 1:6, 1:1 - krecz Nishioki
   Uchiyama - Herbert 6:4, 6:4
   
   Niemcy - Belgia 1:4
   piątek
   Philipp Kohlschreiber - Steve Darcis 4:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2-7), 6:7 (5-7)
   Alexander Zverev - Arthur de Greef 6:3, 6:3, 6:4
   
   sobota
   Alexander Zverev, Mischa Zverev - Ruben Bemelmans, Joris de Loore 3:6, 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 3:6
   
   niedziela
   Alexander Zverev - Darcis 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (8-10)
   Mischa Zverev - Bemelmans 5:7, 1:6
   
   Chorwacja - Hiszpania 2:3
   piątek
   Franko Skugor - Pablo Carreno Busta 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6 (8-6)
   Ante Pavic - Roberto Bautista Agut 4:6, 2:6, 3:6
   
   sobota
   Marin Draganja, Nikola Mektic - Feliciano Lopez, Marc Lopez 6:7 (6-8), 7:6 (9-7), 7:6 (7-5), 2:6, 6:4
   
   niedziela
   Skugor - Bautista Agut 1:6, 7:6 (7-4), 3:6, 6:7 (6-8)
   Mektic - Carreno Busta 6:7 (4-7), 1:6, 4:6
   
   Serbia - Rosja 4:1
   piątek
   Viktor Troicki - Karen Chaczanow 6:4, 6:7 (3-7), 6:3, 1:6, 7:6 (8-6)
   Novak Djokovic - Daniił Miedwiediew 3:6, 6:4, 6:1, 1:0 - krecz Miedwiediewa
   
   sobota
   Troicki, Nenad Zimonjic - Konstantin Krawczuk, Andriej Kuzniecow 6:3, 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:4 
   
   niedziela
   Dusan Lajovic - Krawczuk 6:3, 4:6, 6:3
   Zimonjic - Miedwiediew   walkower Zimonjica
   
   USA - Szwajcaria 5:0
   piątek
   Jack Sock - Marco Chiudinelli 6:4, 6:3, 6:1
   John Isner - Henri Laaksonen 4:6, 6:2, 6:2 7:6 (7-1)
   
   sobota
   Sock, Steve Johnson - Laaksonen, Adrien Bossel 7:6 (7-3), 6:3, 7:6 (7-5)
   
   niedziela
   Sam Querrey - Bossel 6:3, 7:5
   Johnson - Antoine Bellier 6:4, 6:3
   
   Argentyna - Włochy 1:2
   piątek
   Guido Pella - Paolo Lorenzi 3:6, 3:6, 3:6
   Carlos Berlocq - Andreas Seppi 1:6, 2:6, 6:1, 6:7 (6-8)
   
   sobota
   Berlocq, Leonardo Mayer - Simone Bolelli, Fabio Fognini 6:3, 6:3, 4:6, 2:6, 7:6 (9-7)
   
   Kanada - Wielka Brytania 2:2
   piątek
   Denis Shapovalov - Daniel Evans 3:6, 3:6, 4:6
   Vasek Pospisil - Kyle Edmund 6:4, 6:1, 7:6 (7-3)
   
   sobota
   Daniel Nestor, Pospisil - Dominic Inglot, Jamie Murray 6:7 (1-7), 7:6 (7-3), 6:7 (3-7), 3:6
   
   niedziela
   Pospisil - Evans 7:6 (7-3), 6:4, 3:6, 7:6 (7-5).