Puchar Davisa: Polska przegrała po walkowerze spowodowanym kontuzją

Tenis
Puchar Davisa: Polska przegrała po walkowerze spowodowanym kontuzją
fot. PAP

Kontuzjowany Kamil Majchrzak oddał walkowerem mecz z Damirem Dzumhurem i Polska przegrywa w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną 0:4 w 1. rundzie Grupy I strefy euro-afrykańskiej tenisowego Pucharu Davisa. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szanse na awans.

Majchrzak w piątek skreczował w spotkaniu z Mirzą Basicem przy stanie 6:4, 6:3 dla rywala. W drugim secie doznał kontuzji kostki. Później tego samego dnia Hubert Hurkacz uległ Damirowi Dzumhurowi 6:7 (1-7), 5:7, 5:7. W sobotę punkt na wagę zwycięstwa dał gospodarzom debel. Basic i Tomislav Brkic pokonali Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego 7:6 (7-5), 7:6 (7-5), 3:6, 4:6, 6:3.

 

Zgodnie z regulaminem biało-czerwoni mogli dokonać zmiany w obsadzie niedzielnych spotkań rewanżowych w grze pojedynczej, ale ze względu na fakt, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte, to zdecydowano się na walkower, a na kort wyjdą już tylko Hurkacz i Brkic, który zastąpił w obsadzie Basica.

 

To pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Bośniacy w kwietniu zagrają z Holandią. Polaków czeka we wrześniu walka w barażu o utrzymanie w Grupie I.

 

Biało-czerwoni spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I.

Bośnia i Hercegowina - Polska 4:0
 
 piątek
 Mirza Basic - Kamil Majchrzak 6:4, 6:3, krecz Majchrzaka
 Damir Dzumhur - Hubert Hurkacz 7:6 (7-1), 7:5, 7:5
 
 sobota
 Mirza Basic, Tomislav Brkic - Łukasz Kubot, Marcin Matkowski 7:6 (7-5), 7:6 (7-5), 3:6, 4:6, 6:3
 
 niedziela
 Damir Dzumhur - Kamil Majchrzak  walkower
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze