Puchar Polski dla Chemika Police!

W finale Pucharu Polski siatkarek Chemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:0. Turniej finałowy rozegrano w Zielonej Górze.

W premierowej odsłonie od początku przewagę uzyskały policzanki, wykorzystując błędy własne rywalek (6:2). Siatkarki Budowlanych zdołały co prawda odrobić straty, po ataku Heike Beier było 8:8, ale środkowa część seta toczyła się przy kilkupunktowej przewadze Chemika. Po skutecznym ataku Katarzyny Zaroślińskiej policzanki prowadziły już 20:16 i wydawało się, że gładko tę partię wygrają. W tym momencie nastąpił niespodziewany zryw łodzianek, które wygrały sześć akcji z rzędu, przy dobrych zagrywkach Kai Grobelnej (20:22). Końcówka miała zacięty przebieg, decydujące punkty padły jednak łupem mistrzyń Polski. Skuteczny atak Zaroślińskiej dał piłkę setową (24:23), a partię w kolejnej akcji zakończyła Stefana Veljković.

W drugim secie oglądaliśmy koncert siatkarek Chemika. Policzanki punktowały seriami, grały skutecznie w ataku, bloku, jak i zaskakiwały rywalki zagrywkami (6:2, 10:3). W środkowej części seta dystans wzrósł do dziesięciu oczek (14:4), potem po ataku Zaroślińskiej było już 17:5 i stało się jasne, że coraz bardziej bezradne siatkarki Budowlanych nie zdołają już odwrócić losów tej partii. Zdołały co prawda ugrać jeszcze kilka oczek, gdy w polu zagrywki pojawiła się Sylwia Pycia, ale policzanki pewnie zmierzały do zwycięstwa, które stało się faktem po skutecznym ataku Zaroślińskiej (25:16).

W trzeciej odsłonie mistrzynie Polski nie zwalniały tempa. Po skutecznym ataku Malwiny Smarzek prowadziły 8:4, a w środkowej części seta bez większych kłopotów utrzymywały przewagę (16:10). Łodzianki miały coraz większe kłopoty z przyjęciem zagrywki, a mistrzynie Polski pewnie zmierzały do zwycięstwa. Po skutecznym ataku Malwiny Smarzek (25:16) policzanki mogły świętować zdobycie Pucharu Polski!

Nagrody indywidualne Pucharu Polski siatkarek

Siatkarki Chemika Police po raz drugi z rzędu i szósty w historii sięgnęły po Puchar Polski. Przed rokiem, w finale rozegranym w Kaliszu pokonały Atom Trefl Sopot 3:1. Za zwycięstwo w Pucharze Polski 2017 otrzymały czek na 100 tysięcy złotych.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)

Chemik: Joanna Wołosz, Stefana Veljkovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Krzos (libero) oraz Jelena Blagojevic.

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Sylwia Pycia, Gabriela Polańska, Heike Beier, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Strózik, Julia Twardowska, Ewelina Tobiasz.