Świetny mecz w Toruniu! Polski Cukier ograł mistrzów

Wielkie emocje w Toruniu! Polski Cukier wrócił na zwycięski szlak - po doskonałym meczu pokonał przed własną publicznością Stelmet BC Zielona Góra 81:69. Świetna końcówka TBV Startu pozwoliła lublinianom wygrać z Miastem Szkła Krosno 68:63. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Anwil Włocławek pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 73:70.

Polski Cukier w pierwszych minutach radził sobie bardzo dobrze - dzięki trafieniom Jure Skificia oraz dwóm trójkom Bartosza Diduszki prowadził nawet 11:4. W ekipie gości wyróżniał się Nemanja Djurisić, ale po kolejnych akcjach Łukasza Wiśniewskiego i Aleksandra Perki gospodarze mieli nawet osiem punktów przewagi. W końcówce pierwszej kwarty straty trochę zmniejszył Przemysław Zamojski, ale i tak to torunianie wygrywali 22:15. Na początku drugiej części spotkania swoje szanse pod koszem wykorzystywał Krzysztof Sulima. Późniejsza seria 8:0 i rzuty z dystansu Zamojskiego oraz Gruszeckiego zbliżyły mistrzów Polski na zaledwie dwa punkty. Zespół trenera Jacka Winnickiego odpowiedział trzema kolejnymi akcjami i po rzucie Kyle’a Weavera prowadził 34:26. Zielonogórzanie krok po kroku zmniejszali dystans do rywali - ostatecznie dzięki trójce Zamojskiego goście przegrywali zaledwie trzema punktami.

Mimo ambitnej postawy zespołu trenera Artura Gronka na początku trzeciej kwarty, to gospodarze powiększali przewagę - dzięki rzutom Jure Skificia i Obiego Trottera było już 50:41. Stelmet walczył o poprawę wyniku i ponownie mu się to udawało - m.in. po trójce Thomasa Kelatiego i akcji Juliana Vaughna wreszcie doprowadził do remisu po 53. Ostatecznie dzięki dobitce Krzysztofa Sulimy Polski Cukier po 30 minutach wygrywał 61:60. Początek czwartej kwarty nie był zbyt ofensywny, ale to torunianie prezentowali się lepiej. Dzięki serii 7:0 i akcjom Obiego Trottera na około sześć minut przed końcem mieli osiem punktów przewagi. Dopiero wtedy rzutami z dystansu odpowiadali na to Przemysław Zamojski i Thomas Kelati. To jednak nie przestraszyło gospodarzy. Kolejna seria - tym razem 8:0 - pozwoliła Polskiemu Cukrowi wygrywać 76:66. Mistrzowie Polski mieli tylko dwie minuty na zmianę sytuacji, ale to było zdecydowanie za mało. Po rzucie Trottera gospodarze wygrali 81:69.

Obie Trotter był najlepszym strzelcem Polskiego Cukru - zanotował 16 punktów i pięć asyst. 15 punktów i pięć zbiórek dodał do tego Bartosz Diduszko. W ekipie Stelmetu wyróżniał się Przemysław Zamojski z 17 punktami i czterema asystami.

Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 81:69 (22:15, 19:23, 20:22, 20:9)

Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 16, Bartosz Diduszko 15, Krzysztof Sulima 14, Jure Skific 11, Aleksander Perka 8, Tomasz Śnieg 8, Łukasz Wiśniewski 4, Maksym Sanduł 3, Kyle Weaver 2, Kamil Michalski 0

Stelmet BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 17, Thomas Kelati 16, Karol Gruszecki 11, Łukasz Koszarek 8, Adam Hrycaniuk 6, Julian Vaughn 6, Nemanja Djurisic 5, James Florence 0