AGO Gaming zagra w turnieju we Francji

E-sport
AGO Gaming zagra w turnieju we Francji
fot. Cybersport.pl

„Do trzech razy sztuka” śmiało mogą powiedzieć zawodnicy polskiego zespołu AGO Gaming. Właśnie za trzecim podejściem udało im się bowiem awansować na Montpellier Esport Show 2017, który odbędzie się w dniach 25-26 lutego we Francji.

Dwa poprzednie podejścia AGO niestety kończyły się niepowodzeniem, a nasi rodacy odpadali odpowiednio z Team Larssen Reborn (uczestnicy zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series) oraz z wicemistrzami Hiszpanii, G2 Vodafone. Tym razem, w ostatnim turnieju eliminacyjnym, wszystko poszło już po myśli naszych reprezentantów i po pokonaniu francuskiego Sardoche oraz hiszpańskiego KPI Gaming, AGO wywalczyło awans do głównego turnieju.


Oprócz polskiej drużyny w Montpellier zobaczymy także wspomniany już Team Larssen Reborn, a także trzy hiszpańskie formacje: Patata Team, Valencia CF oraz Movistar Riders z Patryk „Mystiques” Piórkowski i Marcin „Bucu” Świech w składzie. Listę uczestników uzupełniają drużyny gospodarzy: Grosbill Esport, Team LDLC i GamersOrigin. Wśród wymienionych zespołów możemy znaleźć aż cztery, które występują na najwyższym subregionalnym poziomie, jedną ekipie drugoligową oraz dwóch uczestników zamkniętych kwalifikacji do EU Challenger Series. Rywalizacja o zwycięstwo we Francji z pewnością nie będzie więc łatwa.


Warto wspomnieć, że AGO Gaming zobaczymy także w walce o Puchar Polski Cybersport, którego finały odbędą się 5 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a więc podczas drugiego tygodnia tegorocznych finałów Intel Extere Masters. AGO jest pierwszą drużyną, która wywalczyła przepustkę do tych zmagań, a w nadchodzących tygodniach poznamy kolejnych uczestników rywalizacji.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie