Kluczowy mecz polskich szczypiornistów w Płocku

Piłka ręczna
Kluczowy mecz polskich szczypiornistów w Płocku
fot. CyfraSport

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej poznała datę i miejsce kolejnego domowego meczu w eliminacjach mistrzostw Europy. Nasi szczypiorniści w czwartej kolejce zmierzą się z Białorusią w Płocku. Kilka dni wcześniej z tym samym rywalem zagrają na wyjeździe.

Po dwóch kolejkach eliminacji ME 2018 Polacy znaleźli się pod ścianą. Najpierw wyraźnie ulegli Serbom w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, a następnie zostali upokorzeni w wyjazdowym starciu przez Rumunów. Dlatego kolejne porażki naszej kadry nie wchodzą w grę i w dwóch majowych meczach z Białorusią musimy wywalczyć komplet czterech punktów, by liczyć się walce o awans na Euro w Chorwacji.

Zanim Polacy po raz kolejny zaprezentują się przed własną publicznością, będą musieli zmierzyć się z Białorusinami na wyjeździe. To pierwsze spotkanie odbędzie się 4 maja w Mińsku w Pałacu Sportu Uruchje, natomiast rewanż w Polsce trzy dni później. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zadecydował, że podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają w płockiej Orlen Arenie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają szczypiorniści Orlen Wisły Płock.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze