PlusLiga: Zacięte starcie w Azoty Arenie. Espadon wygrał z Lotosem Treflem

W meczu kończącym 20. kolejkę PlusLigi siatkarze Espadonu Szczecin wygrali z Lotosem Trefl Gdańsk 3:1. Konfrontacja w Azoty Arenie miała bardzo zacięty przebieg, a w końcówce czwartego seta gospodarze popisali się kapitalną serią wygranych akcji, która przyniosła im zwycięstwo.

Spotkanie dwoma asami serwisowymi rozpoczął Maciej Zajder (2:0). Gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę (9:4), jednak w środkowej części seta przyjezdni odrobili straty przy zagrywkach Miłosza Hebdy. Po skutecznym ataku wracającego do formy Mateusza Miki było 15:15. W końcówce obie ekipy toczyły zaciętą walkę do stanu 22:22. Ostatnie słowo w tym secie należało jednak do gdańszczan. Najpierw piłkę setową wywalczył Mika (22:24), a w kolejnej akcji skutecznym atakiem (co pokazała weryfikacja) popisał się Szymon Romać.

W drugiej partii wynik długo oscylował wokół remisu (6:6, 11:11, 16:16), a skutecznością w ataku imponował Bartłomiej Kluth z Espadonu. Gospodarze odskoczyli rywalom w końcówce seta, gdy najpierw skutecznym atakiem, a następnie dwoma asami serwisowymi popisał się Michał Ruciak (20:16). Siatkarze Espadonu nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. Partię nieudaną zagrywką zakończył Wojciech Grzyb (25:22).

W trzeciej odsłonie początkowo przewagę mieli goście (5:8, 7:11), siatkarze Espadonu złapali kontakt z rywalami dzięki skuteczności Klutha (11:12), ale skuteczne serwisy Damiana Schulza znów pozwoliły gdańszczanom odskoczyć (11:15). Gospodarze znów odrobili starty, dzięki dobrej grze blokiem (18:18). Końcówka miała zacięty przebieg, a zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi. O zwycięstwie szczecinian 31:29 zadecydowały błędy własne przyjezdnych w trzech kolejnych akcjach.

Set numer cztery rozpoczął się od przewagi gospodarzy (6:3), ale w środkowej części seta zdecydowaną przewagę uzyskali gdańszczanie (11:14, 13:16). Po ataku Hebdy Espadon przegrywał 14:20 i kibice szykowali się już na tie-breaka; gospodarze jednak nie rezygnowali, rozpoczęli szaleńczą pogoń. W końcówce wygrali sześć kolejnych akcji, a w roli głównej wystąpił Kluth. Po pomyłce Bartosza Gawryszewskiego w ataku szczecinianie mogli świętować zwycięstwo za trzy punkty. MVP: Bartłomiej Kluth (zdobył w tym spotkaniu aż 40 punktów!).

Espadon Szczecin - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (22:25, 25:22, 31:29, 25:23)

Espadon: Maciej Zajder, Michał Kozłowski, Michał Ruciak, Łukasz Perłowski, Bartłomiej Kluth, Marcin Wika – Dawid Murek (libero) oraz Dominik Depowski, Maciej Wołosz, Michal Sladecek.

Lotos Trefl: Bartosz Pietruczuk, Dmytro Paszycki, Damian Schulz, Miłosz Hebda, Wojciech Grzyb, Michal Masny – Piotr Gacek (libero) oraz Mateusz Mika, Przemysław Stępień, Bartosz Gawryszewski, Szymon Romać, Patryk Niemiec.

Pozostałe wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2017-02-03: BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (29:31, 25:16, 25:22, 17:25, 11:15)
2017-02-03: MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 26:28, 20:25)
2017-02-04: AZS Częstochowa - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)
2017-02-04: Effector Kielce - GKS Katowice 1:3 (25:22, 13:25, 19:25, 23:25)
2017-02-04: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:2 (21:25, 26:24, 17:25, 25:19, 19:17)
2017-02-04: Onico AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:18)
2017-02-05: Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3:2 (26:24, 25:16, 15:25, 21:25, 17:15).