Tenisista znokautował piłką sędziego i został zdyskwalifikowany (WIDEO)

Tenis
Tenisista znokautował piłką sędziego i został zdyskwalifikowany (WIDEO)
fot. Youtube.com

Kanada w Pucharze Davisa przegrała 2:3 z Wielką Brytanią. Cała rywalizacja zakończyła się niesamowitym skandalem. Denis Shapovalov uderzył piłką sędziego w twarz i został zdyskwalifikowany!

Shapovalov grał w meczu rozstrzygającym losy awansu do ćwierćfinału Pucharu Davisa. W piątej grze mierzył się z reprezentantem Wielkiej Brytanii, Kylem Edmundem. Kanadyjczyk nie był jednak faworytem i potwierdzał to kort. Nie potrafił postawić poważnego oporu rywalowi. Przegrał dwa pierwsze sety, a cały mecz jeszcze przed zakończeniem trzeciej partii. Został zdyskwalifikowany!

 

W trzecim gemie wyrzucił piłkę na aut i przegrał przy własnym serwisie. Shapovalov nie utrzymał emocji. Z nerwów uderzył piłkę, która pechowo trafiła w twarz sędziego! Tenisista błyskawicznie ruszył w stronę arbitra z gestem przeprosin. Sam był zszokowany swoim zachowaniem, a jeszcze bardziej jego koledzy z drużyny oraz przeciwnicy. – To wstyd, myślę, że wszyscy jesteśmy dość zaskoczeni tym, co się stało – powiedział kapitan Wielkiej Brytanii Leon Smith.

 

 

Według przepisów światowego tenisa wyrok mógł być tylko jeden. Kanadyjczyk został zdyskwalifikowany, a jego reprezentacja przegrała z Wielką Brytanią 2:3.

 

– Poszedłem porozmawiać z arbitrem i go głęboko przeprosiłem. Na szczęście było z nim wszystko w porządku, ale oczywiście jest to niedopuszczalne zachowanie. Decyzja mogła być tylko jedna. Czuję się bardzo zawstydzony i zakłopotany – mówił rozczarowany swoim zachowaniem Shapovalov.

– Mogę obiecać, że to nigdy się nie powtórzy – dodał.

 

Shapovalov to 17-letni zwycięzca ubiegłorocznego juniorskiego Wimbledonu w singlu i US Open w deblu. Mecz z Wielką Brytanią był jego dopiero drugim meczem w narodowych barwach.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze