Czayka Prezesem Zarządu PLPS S.A.

Siatkówka
Czayka Prezesem Zarządu PLPS S.A.
fot. PAP

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. powołała Wojciecha Czaykę na funkcję Prezesa Zarządu spółki. Zmiana ta jest wynikiem rezygnacji Artura Popko, dotychczasowego Prezesa i współtwórcy PLPS SA.

– W moim życiu pojawiły się nowe wyzwania i projekty, którym chciałbym się poświęcić. Wiem, że nie mógłbym tego dalej łączyć z pracą w Zarządzie PLPS i dlatego podjąłem najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa PLPS – powiedział Artur Popko.

Artur Popko był jednym ze współtwórców zawodowych lig siatkówki, przez wiele lat sprawował funkcje zarządcze we władzach PLPS S.A.

– Zbudowanie profesjonalnej ligi piłki siatkowej było celem, któremu poświęciłem ostatnie 20 lat swojego życia. Jestem dumny z tego, że Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej jest dzisiaj organizacją silną i wyznaczającą standardy nie tylko innym dyscyplinom w Polsce, ale jest także źródłem inspiracji dla podobnych organizacji w innych krajach – dodaje Artur Popko.

Decyzją Rady Nadzorczej funkcję Prezesa Zarządu objął dotychczasowy Wiceprezes Wojciech Czayka, który z siatkówką związany jest od wielu lat, pełniąc ważne funkcje w polskich i międzynarodowych strukturach. Rada Nadzorcza powierzając Panu Czayce funkcję Prezesa wyraża swoje przekonanie, że jego doświadczenie, wiedza i zapał gwarantują dalszy rozwój PLPS.

– Przed nami wielkie wyzwania, którym chcemy sprostać, bo nasze zawodowe ligi od samego początku powstania zakładały sobie, że będą dążyć do perfekcji i wyznaczania trendów w światowej siatkówce. Prezes Artur Popko przez wiele lat dbał o to, by PlusLiga czy ORLEN Liga były rozgrywkami, które wszystkim kojarzą się ze słowem profesjonalne, a poza tym wnosiły do siatkówki mnóstwo nowoczesnych pomysłów i rozwiązań. Moim zamiarem i zarazem celem jest, by nasze zawodowe rozgrywki z każdym dniem stawały się jeszcze doskonalsze. Z pewnością, bez wieloletniej fantastycznej pracy Artura to zadanie byłoby niemal niewykonalne. Dziś jesteśmy silni, a jutro chcemy być jeszcze silniejsi – jako jedna drużyna – podkreśla nowy prezes zarządu PLPS S.A. Wojciech Czayka.

Wojciech Czayka łączy w sobie wieloletnie doświadczenie menadżera w firmach polskich i zagranicznych oraz pasjonata i działacza pełniącego ważne funkcje w międzynarodowych strukturach siatkówki. Jest dyrektorem organizowanych w Polsce rozgrywek Ligi Światowej, World Grand Prix, turniejów eliminacyjnych do ME i MŚ. Pełnił także funkcję Dyrektora Wykonawczego mistrzostw Europy w 2012 i 2013 roku oraz mistrzostw świata 2014. Jest także  niezwykle doświadczonym Delegatem Technicznym CEV i Supervisorem Ligi Mistrzów, a także Ligi Światowej czy World Grand Prix. Jest również członkiem Rady Imprez Sportowych FIVB oraz Przewodniczącym Komisji Rozgrywek Sportowych CEV. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego spółki Polska Siatkówka i Dyrektora Departamentu Międzynarodowego PZPS. W dotychczasowej karierze pełnił także wielokrotnie funkcje dyrektorów marketingu i sprzedaży m.in. w firmach z branży chemicznej, spożywczej i medialnej.

RM, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze