Hiko i peacemaker w OpTic Gaming

E-sport
Hiko i peacemaker w OpTic Gaming

Wiemy oficjalnie, kto zastąpił w OpTic Gaming Petera ‘stanislawa’ Jarguza. Zgodnie z plotkami graczem tym jest były już strzelec Teamu Liquid – Spencer ‘Hiko’ Martin. Ekipę dodatkowo wzbogacił doświadczony trener z Brazylii – Luis ‘peacemaker’ Tadeu.

Odejście stanislawa dla OpTic oznaczało stratę in-game leadera. Tuż po transferze Will ‘RUSH’ Wierzba nie ukrywał rozczarowania podjętą przez Jarguza decyzją, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się DreamHack Masters w Las Vegas. RUSH wspominał wtedy, że w Ameryce Północnej o kompetentnego prowadzącego jest bardzo trudno. Hiko odpowiednie kwalifikacje bezsprzecznie posiada. To weteran sceny w USA, który na pozycji IGL-a czuje się bardzo dobrze. Pierwszym oficjalnym sprawdzianem formacji będzie potyczka z Selfless w ramach piątego sezonu ESL Pro League. Mecz odbędzie się w nocy o godzinie 3:10.

 


Skład OpTiC Gaming:


Spencer "Hiko" Martin
Óscar "mixwell" Cañellas
Keith "NAF" Markovic
Will "RUSH" Wierzba
Tarik "tarik" Celik
Luis "peacemaker" Tadeu (trener)


Wraz z Martinem do mistrzów drugiego sezonu ELEAGUE dołączył peacemaker. Brazylijczyk szukał nowych wyzwań od początku grudnia ubiegłego roku, czyli czasu odejścia z NRG Esports. To doświadczony na scenie Counter-Strike’a: Global Offensive trener, który wspomagał w swojej karierze wiele sekcji. Do jego największych szkoleniowych osiągnięć bez wątpienia należy doprowadzenie Teamu Liquid do finału Majora. Podczas ESL One 2016 w Kolonii Amerykanie z peacemakerem za plecami zajęli drugie miejsce. W pojedynku o mistrzostwo przegrali wtedy z SK Gaming.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze