Kongdoo, ROX i EDG zagrają na IEM w Katowicach

E-sport
Kongdoo, ROX i EDG zagrają na IEM w Katowicach
fot. ESL

Poznaliśmy ostatnie trzy zespoły, które wezmą udział w finałach 11. sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach. Ostatecznie zamiast anonsowanych wcześniej SK Telecom T1 i Samsung Galaxy, które spełniały tegoroczne kryteria dotyczące zaproszeń, do Polski przyjadą ROX Tigers oraz Kongdoo Monster. Stawkę zgodnie z oczekiwaniami uzupełni natomiast chińskie Edward Gaming.

Tożsamość koreańskich ekip z pewnością jest dużym zawodem. Zamiast triumfatorów Mistrzostw Świata oraz finalistów najważniejszych zawodów na globie w Katowicach zobaczymy dwa zespoły z dołu tabeli LCK. Warto bowiem przypomnieć o fakcie, że ROX Tigers przed tym sezonie zmuszone było wymienić cały swój skład i obecnie skupia się raczej na walce o utrzymanie w lidze aniżeli rywalizacji o czołowe lokaty. Tymczasem formacja Kongdoo to beniaminek koreańskiego elitarnego cyklu i jednocześnie ekipa, która dotarła do finału przystanku IEM w Gyeonggi. Tam Koreańczycy zmuszeni byli uznać wyższość europejskiego Unicorns of Love. Po czterech meczach ROX zajmuje w LCK ósme miejsce, natomiast Kongdoo okupuje dziesiątą pozycje.


Cieszy tymczasem fakt, że do Polski przyjedzie najbardziej utytułowana chińska drużyna ostatnich lat. Edward Gaming, bo o tym zespole mowa jest ćwierćfinalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata i czterokrotnym mistrzem Chin. Pomimo kilku roszad w składzie ekipa dobrze weszła w nowy sezon i na inaugurację dwukrotnie zwyciężyła w LPL, w pokonanym polu pozostawiając Vici Gaming oraz Team WE. Tym samym EDG zajmuje obecnie pozycję na szczycie tabeli grupy B.


Dzięki najnowszym doniesieniom znany już pełny skład uczestników finałów IEM w Katowicach. 22-26 lutego oprócz wspomnianego trio (ROX, Kongdoo, EDG) o triumf powalczą także Cloud9, Unicorns of Love, H2k Gaming, M19 Team oraz Flash Wolves.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze