Prezes PZLA: Na razie nie wycofujemy się z mistrzostw świata U-18

Lekkoatletyka
Prezes PZLA: Na razie nie wycofujemy się z mistrzostw świata U-18
fot. PAP

Na razie nie wycofujemy się z udziału w lipcowych mistrzostwach świata IAAF juniorów młodszych w Nairobi - poinformował prezes PZLA Henryk Olszewski. Dotychczas z wyjazdu do Kenii zrezygnowały federacje lekkoatletyczne kilku krajów, ostatnio USA.

- Młodzież ciężko trenuje, aby powalczyć o prawo startu w najważniejszej imprezie dla zawodników w wieku 16-17 lat. Nie widzę jak na razie powodów, aby mieli nie startować w Nairobi. Również nasze MSZ nie wydało komunikatu o przeciwwskazaniach wyjazdu do Kenii. Jeździmy tam przecież każdego roku na obozy - powiedział Olszewski.

Federacja lekkoatletyczna USA przytoczyła opinię Departamentu Stanu, który po oszacowaniu stopnia ryzyka określił przestępczość i terroryzm w Kenii jako krytyczne i na najwyższym możliwym poziomie. Wcześniej - podając różne przyczyny - z wzięcia udziału w MŚ U18 zrezygnowały m.in. państwa skandynawskie, Wielka Brytania, Szwajcaria, Kanada i Nowa Zelandia.

Pierwsze mistrzostwa świata zorganizowała Bydgoszcz w 1999 roku. Lipcowe będą dziesiątymi i ostatnimi w tej kategorii wiekowej. W następnych latach rywalizacja odbywać się będzie na poziomie kontynentów.

Na całym świecie przywiązuje się coraz większą wagę do bezpieczeństwa, szczególnie w odniesieniu do imprez ludzi młodych. Kilka krajów zrezygnowało na przykład z udziału w 13. Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum (11-18 lutego). Swoich zawodników wycofał Polski Związek Narciarski, ale reprezentanci innych dyscyplin do Turcji jednak pojadą. Pożegnanie ekipy odbędzie się w piątek 10 lutego o godz. 16 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze