Upływa termin zgłoszeń na CAVALIADA Warszawa. Ostatnia szansa na punkty do rankingu LEC

Inne
Upływa termin zgłoszeń na CAVALIADA Warszawa. Ostatnia szansa na punkty do rankingu LEC
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

8 lutego minie deadline, do kiedy można zgłaszać się na międzynarodowe zawody jeździeckie CAVALIADA Warszawa. Już 26 lutego dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą konkursu Grand Prix i na przełomie marca i kwietnia wyleci do USA powalczyć o Puchar Świata.

Do tej rywalizacji zgłaszać się mogą zawodnicy z odpowiednią licencją sportową oraz innymi uprawnieniami pozwalającymi na start w tak prestiżowym konkursie. Konie prócz odpowiednich papierów muszą przejść przegląd weterynaryjny, aby mogły być dopuszczone do startu. Pula nagród w tym konkursie wynosi 120 tys. zł, z czego zwycięska para otrzyma 25% tej kwoty.

 

Wygrany jak i pozostała dwójka z podium będą reprezentować Europę Centralną na Zawodach Pucharu Świata w Omaha (USA) w konkurencji skoków przez przeszkody.

 

Oprócz konkursów rozgrywających się w ramach CSI3*-W (Międzynarodowe Zawody w Skokach zaliczane do Pucharu Świata), odbędą się rozgrywki ogólnopolskie w Powożeniu, Ujeżdżeniu, WKKW (Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego) oraz w konkursach CAVALIADA Future dla najmłodszych.

 

Już niedługo okaże się, ilu sportowców odwiedzi stolicę w tym roku.

AN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze