Fenerbahce Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Fenerbahce Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Transmisja w Polsacie Sport
fot.

Faworytem tego spotkania jest zespół Fenerbahce, ale polski zespół już w pierwszym meczu pokazał, że może być trudnym rywalem.

Zespół Fenerbahce to jeden z faworytów Ligi Mistrzyń. Zdobyły do tej pory komplet punktów i są o krok od awansu do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. Do tej pory straciły tylko jednego seta i, co warte podkreślenia, stało się to w Dąbrowie Górniczej. Kamila Ganszczyk mówiła po meczu, że być może faworytki spodziewały się łatwego spotkania, ale Tauron walczy o każdy punkt i był bliski sprawienia naprawdę dużej niespodzianki.

 

Przy odrobinie szczęścia zespół z Polski mógł wygrać nawet dwa sety i doprowadzić do tie breaka. Zawodniczki Fenerbahce były mocno rozkojarzone i sporo punktów straciły po błędzie dotknięcia siatki.

 

Tauron MKS ma na koncie na razie tylko jedno zwycięstwo (nad francuskim zespołem St-Raphael Var VB), ale ciągle realne szanse na awans do kolejnej rundy z drugiego miejsca. Przede wszystkim, nie może tracić punktów z Francuzkami oraz Azerrail Baku, a gdyby się udało wywalczyć jeszcze jakiś punkt w Stambule, to byłoby znakomicie.

 

W zespole z Dąbrowy Górniczej szansę debiutu ma dostać Noris Cabrera, która kiedyś już grała w OrlenLidze (m.in. w Atomie Treflu Sopot czy Budowlanych Łódź). Kubanka ma wzmocnić przyjęcie, gdzie Tauron MKS ma problemy po kontuzjach Dominiki Sobolskiej i Anny Miros oraz odejściu z drużyny Amerykanki Reagan Scott.

 

Transmisja spotkania Fenerbahce Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od 17:30 w Polsacie Sport.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze