Hachani na ławce rezerwowych

E-sport
Hachani na ławce rezerwowych

Upłynęły dopiero trzy kolejki wiosennego splitu EU LCS, a drugi już występujący w tych rozgrywkach zespół zdecydował się na zmiany. Po z założenia tymczasowej rotacji na linii Fnatic-Fnatic Academy doszło do wymiany na pozycji supporta w innym zespole europejskiego cyklu – Team Vitality.

Na ławce rezerwowych wylądował sprowadzony z koreańskiego KT Rolster Ha „Hachani” Seung-chan. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to chwilowe rozwiązanie, a azjatycki wspierający na dobre żegna się z Polami Sprawiedliwości. Został bowiem przekwalifikowany na członka sztabu i będzie teraz łączył obowiązki analityka oraz asystenta trenera Heo „Irean” Yeong-cheola.


Samo posadzenie Hachani’ego na ławce nie jest krokiem niespodziewanym. Team Vitality radzi sobie w tej edycji zmagań słabo i gwiazdorski skład, który skompletowała francuska organizacja, zupełnie ze sobą nie współgra. Szczególnie widoczny stał się wynikający z bariery językowej brak porozumienia na linii Hachani-reszta zespołu i Vitality postanowiło zadziałać reakcyjnie na najbardziej oczywisty z problemów nękających drużynę. Ciężko na obecną chwilę powiedzieć czy ta rotacja rozwiąże kłopoty formacji. Z pewnością więcej w tej kwestii wyjaśni tożsamość następcy Koreańczyka.


W składzie formacji powstała bowiem luka, którą trzeba wypełnić. Najbardziej oczywistym wyborem w jej kontekście mógłby wydawać się dotychczasowy rezerwowy ekipy, Alin-Ciprian „AoD” Baltat. Rumuński support przygotowywał się do sezonu razem z drużyną i występował w części meczów treningowych. Tym niemniej podobno Vitality ma szukać innego, bardziej odpowiedniego kandydata. Dość ciekawą i całkiem prawdopodobną opcją wydaje się być były zawodnik Team Vitality, Raymond „KaSing” Tsang , który obecnie pozostaje bez drużyny. Vitality do tej pory nie ujawniło jednak żadnych informacji, które mogłyby wskazywać na konkretnego gracza.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze