Lech pierwszym rywalem Termaliki Nieciecza w rundzie wiosennej

Piłka nożna
Lech pierwszym rywalem Termaliki Nieciecza w rundzie wiosennej
fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Praktycznie bez zmian kadrowych przystąpią do wiosennej części rozgrywek ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Mimo wysokiej czwartej pozycji w tabeli celem jest nadal głównie miejsce wśród najlepszych ośmiu drużyn po sezonie zasadniczym.

Do drużyny w trakcie zimowej przerwy na razie nikt nie przybył, a odeszli Słowacy Martin Juhar i Pavol Stano. Być może kadrę uzupełni Krystian Peda z Pogoni Szczecin, a do pierwszej drużyny mają także być stopniowo włączani zawodnicy z zespołów młodzieżowych Bruk-Betu.

 

"Słonie", które przez pewien czas były nawet liderem, w tabeli zajmują wysokie czwarte miejsce z dorobkiem 33 punktów. W Niecieczy jednak ostrożnie mówią o celach na wiosenną część sezonu. Jak poinformował rzecznik klubu Andrzej Mizera, nadal głównym zadaniem jest zmieszczenie się w czołowej ósemce po zasadniczej fazie rozgrywek, co będzie równoznaczne z utrzymaniem się w ekstraklasie.

 

"Drużyny, które sąsiadują z nami w tabeli, w większości wzmocniły swoją kadrę. Nas z kolei na początku czekają ciężkie meczem m.in. z Lechem, Lechią i Legią. Do tej pory zdobyliśmy 33 punkty To nam nie gwarantuje jeszcze osiągnięcia celu" - powiedział Mizera.

 

W trakcie zimowych przygotowań podopieczni trenera Czesława Michniewicza pojechali do Turcji, gdzie rozegrali cztery sparingi. Odnieśli trzy zwycięstwa: nad ukraińską Worskłą Połtawą 1:0, macedońską Skendiją Tetowo 2:1 oraz bułgarskim Łudogorcem Razgrad 1:0, a przegrali z mistrzem Azerbejdżanu Karabachem Agdam 2:3.

 

Jeszcze w Polsce rozegrali jedna grę kontrolną pokonując czwartoligowy Rzemieślnik Pilzno 5:0. Wcześniej były zaplanowane sparingi także ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice, ale zostały one odwołane ze względu na warunki atmosferyczne i sytuację kadrową.

 

Trzej Słowacy, którzy są zawodnikami Bruk-Betu, wzięli udział w styczniowym zgrupowaniu swojej reprezentacji (łącznie gra w zespole "Słoni" pięciu piłkarzy z tego kraju). W spotkaniu z Ugandą (1:3) Roman Gergel grał w podstawowym zestawieniu przez 70 minut, a David Guba przez ostatnie 20 minut. Nie wystąpił Patrik Misak. Z kolei w pojedynku ze Szwecją (0:6) Gergel pojawił się na murawie w 60. minucie, zaś Guba wtedy opuścił boisko, a Misak grał przez drugą połowę.

 

Pierwsze spotkanie ligowe Bruk-Bet rozegra 10 lutego na wyjeździe z Lechem Poznań.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze