NHL: Boston Bruins po 10 latach zwolnili trenera

Inne
NHL: Boston Bruins po 10 latach zwolnili trenera
fot. PAP/CTK

Grający w NHL klub Boston Bruins zwolnił trenera Claude'a Juliena. Kanadyjski szkoleniowiec pracował w nim od lipca 2007 roku, a w 2011 sięgnął z "Niedźwiadkami" po Puchar Stanleya. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane.

Teraz trenerem o najdłuższym stażu w jednym klubie jest Joel Quenneville, który Chicago Blackhawks prowadzi od 2008 roku.

 

Pod wodzą Juliena Bruins zagrali w finale jeszcze w 2013 roku, ale wówczas musieli uznać wyższość Blackhawks. Później zespół obniżył loty. W dwóch poprzednich sezonach nie zdołał awansować do fazy play-off, a i w bieżącym stoi to pod znakiem zapytania. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

 

56-letni Julien był także członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Kanady, kiedy ta zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi (2014) oraz w ubiegłym roku Puchar Świata. Niemal od razu jego nazwisko pojawiło się wśród kandydatów na trenera Las Vegas Golden Knigts - drużyny, która do NHL dołączy w sezonie 2017/18.

 

Jest czwartym trenerem zwolnionym w trakcie obecnych rozgrywek. Wcześniej posady stracili: Ken Hitchcock (St. Louis Blues), Gerard Gallant (Florida Panthers) i Jack Capuano (New York Islanders).

 

Tymczasowo Bruins objął asystent Juliena - Bruce Cassidy.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze