Oto Jaś i Małgosia – oficjalne maskotki The World Games 2017!

Inne

Nie ma wielkiej imprezy sportowej bez oficjalnych maskotek umilających czas nie tylko najmłodszym kibicom. Poznajmy Jasia i Małgosię - sympatycznych przedstawicieli The World Games 2017.

"Przed wielkim lasem mieszkał pewien biedny drwal ze swoją żoną i dwojgiem dzieci; chłopczyk nazywał się Jaś, a dziewczynka Małgosia" - tymi słowami zaczyna się znana baśń. Takie same imiona mają oficjalne maskotki igrzysk dyscyplin nieolimpijskich, ale etymologia ich imion nie wiąże się z baśnią braci Grimm.

 

- To jest bardzo wrocławska nazwa i bardzo wrocławskie maskotki, bo Jaś i Małgosia to są słynne wrocławskie kamieniczki doskonale znane przez wszystkich wrocławian – tłumaczy rzecznik prasowy The World Games 2017, Kacper Cecota.

 

Wygląd maskotek też nie jest przypadkowy...

 

- Jaś jest chłopcem z czapką krasnoludka, a wiadomo, że Wrocław jest miastem krasnali – kontynuuje.

 

Jaś i Małgosia to zwycięzcy oficjalnego konkursu na maskotki The World Games 2017.

 

- To był konkurs kierowany do młodzieży szkolnej. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac. Jury, w skład którego wchodzili także twórcy kultowych polskich kreskówek, wybrało najlepsze prace i potem wrocławianie i internauci wybrali projekt zwycięski – opisuje przebieg konkursu Cecota.

 

- Jury prace zostały przedstawione anonimowo. Dopiero po zakończeniu konkursu dowiedzieliśmy się, kto jest autorem tych prac. Okazało się, że to dwie uczennicy III LO we Wrocławiu, więc tym większa radość – cieszy się ambasadorka The World Games 2017 – Renata Mauer-Różańska.

 

Co przekonało jury i głosujących?

 

- Widać było taką przyjaźń między Jasiem i Małgosią. Po prostu coś emanowało z tej pracy, co komisja odebrała bardzo pozytywnie – tłumaczy wybór jury i głosujących dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie.

 

Projekt był dopiero pierwszym z wielu etapów twórczych, w których uczestniczyli także najmłodsi.

 

- Projekty były testowane przez przedszkolaków. To przedszkolaki decydowały, który materiał najbardziej im przypadł do gustu, który jest dla nich najprzyjemniejszy w dotyku i że fajniejsze są długie nóżki – opisuje rzecznik imprezy.

 

W końcu bycie oficjalną maskotką największej sportowej imprezy roku w Polsce zobowiązuje i wymaga spełnienia najwyższych standardów.

 

The World Games 2017 odbędą się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca. W igrzyskach dyscyplin nieolimpijskich weźmie udział 4000 sportowców z całego świata. Rywalizować będą w blisko 40 dyscyplinach o ponad 200 kompletów medali.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze