Prezes Jagiellonii: W każdym meczu będziemy walczyć o pełną pulę

Piłka nożna
Prezes Jagiellonii: W każdym meczu będziemy walczyć o pełną pulę
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

Walczymy o najwyższe cele - tak władze Jagiellonii definiują zadanie, które stawiają przed piłkarzami i sztabem szkoleniowym. Klub z Białegostoku jest na czele tabeli ekstraklasy, a zimą udało się utrzymać skład i wzmocnić rywalizację na dwóch pozycjach.

"W każdym meczu będziemy walczyć o pełną pulę. Najważniejsze będą spotkania w fazie play-off, czyli po podziale punktów. Każde miejsce na podium, to też będzie sukces" - powiedział prezes klubu Cezary Kulesza.

 

Kilka sezonów wcześniej Jagiellonia również była po jesiennej rundzie liderem. Na wiosnę grała jednak słabiej i ostatecznie zajęła wówczas czwartą lokatę, kwalifikując się do eliminacji Ligi Europejskiej.

 

"Na pewno piłkarze muszą sobie też w głowie poukładać, że walczą do końca, bo też może być tak, że pierwsze miejsce nie będzie im pomagało, a będzie przeszkadzało. Ale gotowej recepty nie ma" - dodał Kulesza, pytany jakie doświadczenia płyną z tamtego sezonu, gdy pozycji lidera nie udało się utrzymać.

 

Zimową przerwę w rozgrywkach drużyna wykorzystała na zgrupowanie w Turcji, która od kilku lat jest stałym miejscem przygotowań Jagiellonii w tej części sezonu. Obóz był dłuższy niż zwykle, trwał trzy tygodnie. Białostoczanie rozegrali tam osiem sparingów, m.in. remisując z uczestnikami fazy grupowej Ligi Mistrzów: bułgarskim Łudogorcem Razgrad i rosyjskim FK Rostów.

 

Nie doszło do osłabienia ekipy, m.in. pozostał lider drużyny, estoński pomocnik Konstantin Vassiljev, choć pojawiały się medialne spekulacje o jego odejściu (ma umowę do połowy roku). Wzmocniona została też rywalizacja na dwóch pozycjach - udało się pozyskać litewskiego skrzydłowego, reprezentanta tego kraju Arvydasa Novikovasa oraz szkockiego prawego obrońcę Ziggy'ego Gordona .

 

Klub szukał też klasycznego środkowego napastnika. Rozmów było wiele, ostatecznie jednak nikt nowy na tej pozycji w Białymstoku się nie pojawił. Prezes Kulesza zaznaczył, że wciąż jest otwarte tzw. okienko transferowe, więc klub "broni nie składa".

 

Zawodnicy nie mają też poważniejszych urazów; po kontuzji wznowił już treningi pomocnik Karol Mackiewicz, który nie jednak nie uczestniczył w zgrupowaniu w Turcji.

 

"Jaga" rozpocznie wiosenną część rozgrywek ekstraklasy rozpocznie od meczu na szczycie w Gdańsku z mającą tyle samo punktów Lechią.

 

Wyniki sparingów Jagiellonii (wszystkie rozegrane na obozie przygotowawczym w Turcji): CSM Politehnica Iasi (Rumunia) 0:1, Irtysz Pawłodar (Kazachstan) 1:1, Łudogorec Razgrad (Bułgaria) 1:1, Pandurii Jiu Targu (Rumunia) 0:1, FK Rostów (Rosja) 2:2, Czernomorec Odessa (Ukraina) 2:0, Wereja Stara Zagora (Bułgaria) 1:0, MFK Karvina (Czechy) 3:2.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze