Puchar Króla: Beniaminek awansował do finału!

Piłkarze Deportivo Alaves mają co świętować! W rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Króla pokonali Celtę Vigo 1:0, dzięki czemu awansowali do finału.

Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. W reważu długo wydawało się, że w regulaminowym czasie gry nie doczekamy się rozstrzygnięcia i do wyłonienia drugiego finalisty potrzebna będzie dogrywka. Trener beniaminka Primera Division Mauricio Pellegrino miał jednak nosa.

W 79. minucie wprowadził na boisko Edgara Mendeza. Sto osiemdziesiąt sekund później wspomniany rezerwowy, po zgraniu głową Victora Camarasa, przejął piłkę, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza! Co ciekawe, w doliczonym czasie gry doznał kontuzji i musiał opuścić boisko...

W finale Pucharu Króla rywalem podopiecznych Pellegrino będzie FC Barcelona. Mecz odbędzie się 27 maja.

Deportivo Alaves - Celta Vigo 1:0 (0:0)

Bramka: Edgar Mendez 82

Pierwszy mecz: 0:0