Trener AKS Wrestling: Chcemy być mistrzem totalnym

Sporty walki
Trener AKS Wrestling: Chcemy być mistrzem totalnym
fot. Cyfrasport

Niepokonana drużyna AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski jest o krok od triumfu w Krajowej Lidze Zapaśniczej. - Chcemy być mistrzem totalnym i zwyciężyć w tych rozgrywkach z kompletem zwycięstw – powiedział trener lidera tabeli Michał Jaworski.

Zespół z Piotrkowa Tryb. jest rewelacją pierwszego sezonu Krajowej Ligi Zapaśniczej. To nowe rozgrywki, w których rywalizuje sześć zapaśniczych drużyn, a każdy mecz składa się z dziewięciu walk, po trzy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiet.

 

Piotrkowianie, jako jedyna ekipa w lidze zwyciężyła we wszystkich ośmiu dotychczasowych pojedynkach. Podopieczni trenera Jaworskiego zdobyli komplet 24 punktów i liderując w tabeli pewnie zmierzają po tytuł.

 

- Okazaliśmy się czarnym koniem rozgrywek. Przed startem ligi znacznie wyżej oceniano bowiem szansę Grunwaldu Poznań m.in. z medalistkami olimpijskimi Moniką Michalik i Agnieszką Wieszczek-Kordus, czy braćmi Radosławem i Robertem Baranami. Kluczem do sukcesu okazał się jednak dobrze zbilansowany i szeroki skład, a także wzmocnienie naszego zespołu utytułowanymi reprezentantkami Bułgarii – Migleną Seliszką (48 kg) i Tajbe Jusein (63 kg) oraz przede wszystkim Roksaną Zasiną (53 kg), która wygrała wszystkie swoje dotychczasowe walki – powiedział opiekun zapaśników AKS Wrestling Team.

 

Dodał, że wśród mężczyzn liderami są klasycy - Arkadiusz Kułynycz (75 kg) oraz kapitan Radosław Grzybicki (98 kg). - Na pochwały zasłużyli jednak wszyscy, bo bardzo mocnymi punktami są też nasi zawodnicy w stylu wolnym – zaznaczył szkoleniowiec.

 

Piotrkowianie z historycznego sukcesu mogą cieszyć się już w środę wieczorem bez wychodzenia na matę. Stanie się tak, jeśli wicelider tabeli Unia Racibórz (16 pkt) w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki przegra lub zremisuje z czwartym AKS Białogard (godz. 18). W przypadku wygranej gości, zapaśnicy AKS Wrestling Team do zdobycia tytułu będą potrzebowali jednego punktu w dwóch ostatnich meczach rozgrywek.

 

- Z końcowego sukcesu wolałbym cieszyć się po wygranej na macie, niż przed telewizorem. Jeszcze nie czujemy się triumfatorami i nie chcę dopuścić do rozluźnienia w zespole. Chcemy być mistrzem totalnym i zwyciężyć w tych rozgrywkach z kompletem zwycięstw. Dlatego w dwóch ostatnich meczach nie będziemy kalkulować – zapewnił Jaworski.

 

W następnym meczu zapaśnicy z Piotrkowa Tryb. w roli gospodarza 15 lutego zmierzą się z Zgierzu z AZS AWF Warszawa, a sezon zakończą 20 lutego wyjazdowym pojedynkiem z Unią Racibórz.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze