Znamy pierwszego uczestnika XV Memoriału Wagnera!

Siatkówka
Znamy pierwszego uczestnika XV Memoriału Wagnera!
fot. PAP/Tytus Żmijewski

Znamy pierwszego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! W dniach 11–13 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie oprócz biało-czerwonych zobaczymy reprezentację Francji.

 

Francuzi wezmą udział w tym wydarzeniu po raz drugi. Po raz pierwszy w memoriale zagrali w 2015 roku w Toruniu, gdzie oprócz Trójkolorowych wystąpili również Polacy, Japończycy i Irańczycy.

 

W ubiegłym roku w krakowskiej Tauron Arenie podczas XIV Memoriału H. J. Wagnera mogliśmy oglądać reprezentacje Polski, Belgii, Serbii i Bułgarii.

 

Reprezentacja Francja to 9. drużyna rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej. W 2015 roku "Les Bleus" zwyciężyli w "światówce" oraz zdobyli złoty medal mistrzostw Europy, rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech. W ich składzie jest uznawany za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie - Earvin N'Gapeth oraz znani polskim kibicom z występów w PlusLidze, m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol, czy Nicolas Marechal.

 

Memoriał Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dla drużyn biorących w nich udział, przed rozgrywanymi w Polsce mistrzostwami Europy.

jk, Polsat Sport, fundacjawagnera.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze