Przedstawiciel ACB: Oczarujemy polskich kibiców poziomem walk!

Sporty walki

O negocjacjach organizacji Absolute Championship Berkut z telewizją Polsat mówiło się za kulisami już od dłuższego czasu, a gala oznaczona numerkiem 53 w Olsztynie, która odbędzie się 18 lutego, rozpocznie tę współpracę. O szczegółach opowiedział przedstawiciel federacji, Baysangur Edelbiev, który liczy na oczarowanie polskiej publiczności.

Maciej Turski: Gala w Olsztynie będzie debiutem współpracy organizacji ACB i sportowych anten Polsatu. Co to dla was znaczy?

Baysangur Edelbiev, przedstawiciel organizacji ACB w Europie: Jest to dla nas duży krok do przodu, już rok temu rozmawialiśmy z panem Marianem Kmitą, jednak musieliśmy dojrzeć. Za nami świetne dwanaście miesięcy, jesteśmy już gotowi, aby być pokazywani w dużej telewizji. Musimy wypłynąć na szersze wody.

Oferta sportów walki w Polsce, jak i w telewizji Polsat jest niezwykle bogata. To będzie jedno z pierwszych wydarzeń zagranicznej organizacji pokazywane na naszych antenach. To ogromne wyróżnienie dla organizacji ACB, ale też duże wyzwanie.

Jesteśmy dużą organizacją: zrobiliśmy już pięćdziesiąt gal na całym świecie, a dwie już w tym roku - w Stanach Zjednoczonych i Wiedniu. Polska to dla nas niezwykle ciekawy rynek, sporty walki są tutaj na wysokim poziomie. MMA jest ważnym i rozpoznawalnym sportem, więc chcielibyśmy robić w Polsce wiele gal.

W Płocku organizacja ACB zorganizowała pierwszą zagraniczną galę. Do hali Urania wracacie po raz drugi.

To już nasza czwarta gala w Polsce. W Olsztynie jest o tyle łatwiej, że współpracujemy tam z klubem Berkut Arrachion Olsztyn, który jest polską filią klubu czeczeńskiego. Jest wielu mocnych zawodników, dochodzi też osoba Mameda Khalidova, który wypowiada się o naszych galach w ciepły sposób.

Motto organizacji ACB brzmi "Less show, more fighting". Tym głównym czynnikiem przyciągającym widzów ma być więc poziom sportowy. Czy fightcard gali w Olsztynie przyciągnie widzów przed telewizory?

Osoby, które oglądają ACB są przyzwyczajone do pięknych nokautów oraz pięknych poddań. Jeżeli ktoś raz zasiądzie przed telewizorem, to z pewnością do nas wróci na kolejne gale.

W walce wieczoru wystąpi Adrian Zieliński (16-5, 4 KO, 6 sub), który dla ACB walczył już czterokrotnie, ostatnią walkę przegrał. Jak widzisz zestawienie go z Rasulem Yakhyaevem (10-3, 3 KO, 4 sub)?


Adrian ma rekord 2-2, naprawdę daje sobie radę. Waga lekka jest jedną z najmocniejszych kategorii w ACB, on nie ma więc tam łatwo. Daje jednak dobre walki i to się dla nas liczy.

Ta gala będzie dla was więc sprawdzianem współpracy ze sportowymi kanałami Polsatu?

Nie będzie to dla nas debiut telewizyjny, więc wszystko powinno się udać. Współpracujemy na stałe z dwoma kanałami rosyjskimi, więc dla nas nie będzie to nic nowego - po prostu kolejny krok do przodu.

 

Cała rozmowa z Baysangurem Edelbievem w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie