Rekordzista Polski wystąpi w Łodzi

Lekkoatletyka
Rekordzista Polski wystąpi w Łodzi
fot. Cyfrasport

Piotr Lisek, pierwszy Polak, który skoczył o tyczce 6 metrów, wystąpi 16 lutego w mityngu Orlen Cup w Łodzi. W Atlas Arenie zaprezentują się także inni czołowi w kraju lekkoatleci, którzy będą rywalizowali z mistrzami świata i Europy.

W czwartek organizatorzy zawodów poinformowali o obsadzie siedmiu konkurencji.

 

- Cel mieliśmy jeden - ściągnąć najlepszych na świecie zawodników. Myślę, że ta sztuka nam się udała – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

 

Jednym z liderów sezonu jest Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin w minioną sobotę w Poczdamie wynikiem 6,00 m poprawił absolutny rekord Polski.

 

- Chciałbym, żeby Piotrek ponownie zaatakował tę niebotyczną wysokość, a może i 6,01. Rywalizacja w Łodzi zapowiada się wielce ciekawie, bo w bardzo dobrej formie jest również Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Obaj szykują się do halowych mistrzostw Europy. Ich przeciwnikiem będzie m.in. halowy mistrz świata z Sopotu z 2014 roku Grek Konstandinos Filippidis – dodał Chmara.

 

W konkursie pchnięcia kulą wystąpią Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) i Michał Haratyk (AZS AWF Kraków), mając za rywali czwartego w igrzyskach w Rio de Janeiro Franka Elembę z Konga oraz Czecha Tomasa Stanka, który z rezultatem 21,32 jest obecnie wiceliderem światowej tabeli.

 

Wśród sprinterów faworytami będą legitymujący się takim samym rekordem życiowym (6,49) halowy mistrz globu i Europy Brytyjczyk Richard Kilty oraz Kubańczyk Yunier Perez, a w gronie kobiet rekordzistka świata juniorów Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice).

 

Na 60 m przez płotki rywalami Artura Nogi (SKLA Sopot) i Damiana Czykiera (KS Podlasie Białystok) będą m.in. złoty medalista Uniwersjady 2015 Gregmar Swift z Barbadosu i wielokrotny finalista MŚ i ME Węgier Balazs Baji.

 

Mityng odbędzie się w Łodzi po raz trzeci. Przez dwa minione lata Atlas Arena była gospodarzem Pedro's Cup. W tym roku tytularnego sponsora zastąpił Orlen.

 

16 lutego (od godz. 17) wystąpią również sportowcy niepełnosprawni, a przed południem odbędzie się Młody Orlen Cup - finał rywalizacji uczniów szkół podstawowych o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak.

 

Łódzki mityng będzie jedną z trzech imprez zaliczanych do Orlen Mityng Tour, w którym na wzór Diamentowej Ligi, będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach. Cykl rozpocznie Copernicus Cup w piątek w Toruniu, a zakończą go w tym samym obiekcie mistrzostwa kraju (18-19 lutego).

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze