Głazyrina zawieszona za doping godzinę przed startem

Inne
Głazyrina zawieszona za doping godzinę przed startem
fot. PAP

Rosyjska biathlonistka Jekaterina Głazyrina została zawieszona tymczasowo, ze skutkiem natychmiastowym, w związku z podejrzeniami o zażywanie niedozwolonych substancji. W piątek miała wystartować w sprincie mistrzostw świata w Hochfilzen

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) zdecydowała się uniemożliwić starty zawodniczce, która została wymieniona w tzw. raporcie McLarena - dokumencie opracowanym na zlecenie Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), opisującym proceder dopingowy w Rosji.

 

- Niektóre próbki (pobrane od Głazyriny) mogły zawierać niedozwolone substancje, a wyniki testów przeprowadzonych przez Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA) mogły zostać zmanipulowane - napisano w oświadczeniu IBU.

 

Władze biathlonu przeprowadzą dochodzenie, które ma wykazać, czy rzeczywiście doszło do złamania przepisów antydopingowych. Po jego zakończeniu zdecydują o ukaraniu lub przywróceniu Rosjanki do zawodowego sportu.

 

Sprint na 7,5 km - pierwsza indywidualna konkurencja MŚ w Austrii - rozpocznie się o godzinie 14.45. Dzień wcześniej odbyła się sztafeta mieszana, w której Rosja, bez Głazyriny w składzie, zajęła trzecie miejsce.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze