Halowy KPE w hokeju na trawie: Kolejna porażka Grunwaldu

Inne
Halowy KPE w hokeju na trawie: Kolejna porażka Grunwaldu
fot. Cyfrasport

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali w Wiedniu z Dynamem Stroitiel Jekaterynburg 3:5 (2:3) w swoim drugim spotkaniu grupowym halowego Klubowego Pucharu Europy. To druga porażka podopiecznych Jerzego Wybieralskiego w turnieju.

Grunwald Poznań - Dynamo Stroitiel Jekaterynburg 3:5 (2:3)

 

Bramki: dla Grunwaldu - Karol Majchrzak (3), Michał Kasprzyk (17-krótki róg), Artur Mikuła (28); dla Dynama Stroitiela - Jewgeni Michejczyk (4), Aleksandr Agafoncew (5), Artiem Borysow - dwie (18, 37), Artiem Nadirszyn (36).

 

Mecz z Rosjanami dla poznaniaków był teoretycznie ostatnią szansą na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie premiowanego udziałem w półfinale. Do 36. minuty pojedynek był bardzo wyrównany, ale hokeiści Dynama w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobyli dwa gole. Szkoleniowiec Grunwaldu poprosił o czas i zdjął bramkarza, lecz jego podopieczni grając przez cztery minuty z przewagą w polu, nie stworzyli żadnej sytuacji.

 

Wojskowi na inaugurację imprezy przegrali z niemieckim Uhlenhorst Mulheim 5:7. W sobotę rano zmierzą się z angielskim East Grinstead i tylko wysokie zwycięstwo oraz korzystne wyniki innych spotkań mogą dać im drugą lokatę w grupie. Jeśli zajmą trzecie lub czwarte miejsce, w dalszej części turnieju walczyć będą o utrzymanie w elicie.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze