ME kadetek: Polskie siatkarki poznały rywalki

Siatkówka
ME kadetek: Polskie siatkarki poznały rywalki
fot. pzps.pl

Zespoły Białorusi, Grecji, Rumunii, Serbii i Słowenii będą rywalami polskich siatkarek w fazie grupowej mistrzostw Europy kadetek (U-18). Turniej zostanie rozegrany od 1 do 9 kwietnia w holenderskim Arnhem.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału. Ekipy z miejsc 3-4. zagrają o lokaty 5-8. w końcowej klasyfikacji. Sześć czołowych zespołów z turnieju w Arnhem awansuje do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się od 18 do 27 sierpnia w argentyńskich Rosario i Santa Fe.

 

- Jestem zadowolony z losowania - powiedział trener reprezentacji Polski kadetek, Grzegorz Wagner. - Serbia jest zawsze silna w kategoriach młodzieżowych. Ciekawym zespołem na pewno jest Białoruś, która w eliminacjach pokonała Włochy co wystawia tej drużynie dobrą rekomendację. Nie znamy ekip Grecji i Rumunii. Silna powinna być Słowenia. Jednak pierwsza grupa wydaje się być silniejsza, ale to wszystko teoria. Rocznik rocznikowi nie jest równy. W kategoriach młodzieżowych prognozy nie zawsze sprawdzają. Naszym celem minimum jest zajęcia miejsca w szóstce i wywalczenie awansu do mistrzostw świata.

 

Kadra trenera Wagnera do mistrzostw Europy będzie przygotowywać się m.in. na zgrupowaniu w Zakopanem od 13 do 23 marca. - Na sparingi chciała do nas przyjechać Białoruś, ale teraz po losowaniu nie wiem czy nie zweryfikuje swoich wcześniejszych planów. Po tym obozie wyjedziemy do Niemiec i tam rozegramy trzy sparingi. Mecze planowane są w jednej z miejscowości przy granicy z Holandią i stamtąd prosto udamy się na mistrzostwa Europy - powiedział Grzegorz Wagner.

 

 

Podział na grupy:

 

Grupa I: Holandia, Turcja, Bułgaria, Rosja, Niemcy, Włochy.
Grupa II: Polska, Grecja, Serbia, Białoruś, Rumunia, Słowenia.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze