Puchar Świata: Ziobro trzeci w kwalifikacjach w Sapporo

Zimowe
Puchar Świata: Ziobro trzeci w kwalifikacjach w Sapporo
fot. PAP

Słoweniec Peter Prevc wygrał piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Drugie miejsce zajął Francuz Vincent Descombes Sevoie, a trzecie Jan Ziobro. W zawodach wystąpi sześciu Polaków.

Prevc uzyskał na Okurayamie 138 metrów i zdeklasował rywali, bowiem Descombes Sevoie skoczył 128 m, zaś Ziobro 126,5, podobnie jak czwarty Rosjanin Jewgienij Klimow. Na piątej pozycji uplasował się Dawid Kubacki - 126 m. Stefan Hula był 22. - 116 m.

 

Z zawodników sklasyfikowanych w najlepszej "10" PŚ (mają zagwarantowany start w japońskich zawodach) najlepiej wypadł Kamil Stoch - 129 m. Maciej Kot wylądował na 127. metrze, a Piotr Żyła oddał skok na odległość 125,5 m.

 

Wszyscy zawodnicy skakali w kwalifikacjach z 16. platformy startowej.

 

Konkursy w Sapporo zaplanowane są na sobotę (godz. 8.30 czasu polskiego) i w nocy z soboty na niedzielę (2.00). Później ekipy przeniosą się do Korei Płd. (PyeongChang), gdzie odbędą się testy obiektów olimpijskich.

 

Liderem Pucharu Świata jest Stoch, który ma 114 pkt przewagi nad Norwegiem Danielem-Andre Tande i 147 pkt nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Szósty jest Kot, a 10. Żyła.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie